środa, 18 maj 2011 19:42

Europejski Kongres Gospodarczy 2011 - Dzień trzeci

Napisał 

prawo, Prawo Prosto, EEC 2011, Europejski Kongres Gospodarczy 2011, ekonomia, gospodarka, debaty, KatowiceTrzeci dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego obfitował w liczne debaty na temat infrastruktury i transportu. Dyskusji poddane zostały również nowe trendy w motoryzacji, ze szczególnym uwzględnieniem e-mobility. Uczestnicy omówili pierwsze doświadczenia z green cars, możliwe skutki rozwoju napędu elektrycznego dla energetyki i sektora paliwowego oraz bariery technologiczne, logistyczne, ekonomiczne i prawne. W debatach udział wzięli m. in. Laurent Bresson, Wiceprezes ds. Globalnej Sprzedaży i Marketingu w Europie, Nexteer Automotive i Toru Hashimoto, Prezes, Mitsubishi Motor R&D Europe.

Ostatni dzień Kongresu to także dyskusja na temat aktualnej sytuacji w światowym hutnictwie, dynamiki rozwoju zbrojarni w Polsce i surowców takich jak koks i węgiel koksujący, złom i rudy żelaza. W trzech sesjach dedykowanych hutnictwu udział wzięli przedstawiciele największych europejskich przedsiębiorstw sektora, w tym Sanjay Samaddar, prezes ArcelorMittal Poland.

Panel poświęcony prywatyzacji rozpoczął Minister Skarbu Państwa, Aleksander Grad. Przedstawił cele rządowego programu prywatyzacji i bilans dotychczasowych dokonań rządu. Uczestnicy debaty przedłożyli plany prywatyzacyjne na najbliższe miesiące i omówili modele zmian własnościowych w świetle ostatnich doświadczeń.

Jednym z punktów programu trzeciego dnia Kongresu był również wyjątkowy spacer po Katowicach. Ci, którzy zdecydowali się wziąć w nim udział, zobaczyli m. in. katowicki Pomnik Historii zabytkowego osiedla Nikiszowiec, odwiedzili Galerię Szyb Wilson, kościół Św. Anny oraz Filię Muzeum Historii Katowic.

Środowe sesje kongresowe odbywały się w hotelach Monopol, Qubus, Angelo, Śląskim Urzędzie Wojewódzkim, budynku Biuro-Centrum, Sali Audytoryjnej ING Banku Śląskiego oraz w Pałacu Goldsteinów.

Aleksander Grad, Minister Skarbu Państwa podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2011:

Wprowadzenie Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) na giełdę będzie "milowym krokiem" także dla pozostałych spółek węglowych; projekt jest dobrze przygotowany zarówno w sferze społecznej, jak i biznesowej. (…) Sposób, w jaki upublicznienie JSW zostało przygotowane, zarówno w sferze społecznej, jak i biznesowej, jest optymalny i korzystny dla wszystkich - dla załogi, samej spółki, Skarbu Państwa i całej gospodarki.

Sanjay Samaddar, Prezes ArcelorMittal Poland:

Przed hutnictwem stoi szereg wyzwań, decydujących o konkurencyjności sektora. Istotny jest dostęp do surowców, dlatego że w Europie będzie ich coraz mniej. To oznacza, że produkcja stali będzie realizowana na większą skalę w Azji, Japonii czy Chinach. Najważniejszym wyzwaniem są jednak zmiany klimatyczne. Sektor stalowy, chcąc sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie ochrony środowiska, musi inwestować.

***

Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego jest Grupa PTWP SA, wydawca m.in. miesięcznika Nowy Przemysł oraz portalu WNP.pl. Współorganizatorami EEC są: Województwo Śląskie, Górnośląski Związek Metropolitalny oraz Miasto Katowice.

 

Czytany 28807 razy

Wzory pism

Jak to załatwić

Newsy"Janosikowe" pod lupą Trybunału Konstytucyjnego
niedziela, 09, grudzień 2012
  W tym tygodniu ...

"Wieloletni program inwestycji kolejowych do roku 2015"
czwartek, 07, listopad 2013
We wtorek Rada...

Wyszukaj

Odwiedza nas

Odwiedza nas 576 gości oraz 1 użytkownik.

Sondaż

Jak oceniasz pracę polskich sądów?

Dobrze, nie mam nic do zarzucenia. - 60.2%
Pozytywnie, choć postępowania trwają zbyt długo. - 3.5%
Wszystko zależy od sędziego, raz lepiej, raz gorzej. - 9.7%
Negatywnie, sędziów nie obchodzi obywatel, orzekają w oderwaniu od rzeczywistości, a nierzadko są skorumpowani. - 25.6%
Nie mam zdania. - 1%

Ilość głosów: 289
Głosowanie zakończone : 19 Gru 2014 - 00:00

Czasopismo PrawoProsto.pl

wydawca: Łukasz Kasza

ul. Spółdzielcza 3

44-336 Jastrzębie-Zdrój

ISSN 2299-4408

red. naczelny: Łukasz Kasza

strongly cooperating with trusted mckenzie wu real estate agent - Indooroopilly, St Lucia, Kenmore rentals and property management

Budowa i wyposażenie placów zabaw