Porady prawne online - Blog PrawoProsto.pl

prawo

PrawoProsto.pl - to serwis, gdzie znajdziesz profesjonalne porady prawne online dostępne całkowicie za darmo. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad z zakresu prawa cywilnego, karnego, administracyjnego, podatkowego oraz praw obywatelskich. Oferujemy profesjonalne doradztwo i opiekę prawną 24 h / 7 dni w tygodniu.

Jeżeli szukasz dobrego prawnika przez internet, to zapraszam do śledzenia naszych porad i wpisów na blogu. Zachęcam do zgłębiania wiedzy prawnej całkowicie bezpłatnie. Kancelaria adwokacka Łódź.

BLOG PRAWNY - PRAWOPROSTO.PL

Co jest potrzebne do zasiedzenia nieruchomości?

Co jest potrzebne do zasiedzenia nieruchomości? »

Istnieje sposób, aby stać się właścicielem nieruchomości za pomocą zasiedzenia. Aby to zrobić, trzeba spełnić określone warunki. Przepisy prawne wyjaśniają, że osoba, która nie jest właścicielem nieruchomości, ale posiada ją samodzielnie, tak jakby była właścicielem, może nabyć własność po odpowiednio długim okresie czasu. Ile lat zasiedzenie nieruchomości wymaga? W zależności od tego, czy posiadacz ma dobrą lub złą wiarę, czyli obiektywne przekonanie, że jest właścicielem, okres potrzebny do nabycia własności wynosi od 20 do 30 lat.

Adwokat i prawo spadkowe

Adwokat i prawo spadkowe – najważniejsze informacje »

Śmierć towarzyszy nam od zawsze, bo niestety jest to nieuchronny koniec dla każdego z nas. Nie ma co z tym dyskutować. Dlatego też jednym z pierwszych praw, które powstało w naszej cywilizacji, jest prawo dotyczące spadków. Nawet w bardzo prymitywnych kulturach i społecznościach, naturalnym był fakt, że po śmierci majątek i dobra przechodzą w ręce najbliższych. Często nie było to w żaden sposób spisywane czy uważane za prawo, tylko było naturalną koleją rzeczy. Obecnie jest to już, jednak dokładnie opisane i obowiązują nas pewne procedury.

Dlaczego warto zatrudnić prawnika rodzinnego?

Dlaczego warto zatrudnić prawnika rodzinnego? »

Prawo rodzinne, to przepisy kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, przepisy kodeksu cywilnego, a także normy postępowania cywilnego. Tę dziedzinę prawa uznaje się za materię niezwykle złożoną, a dodatkowo wymagającą atencji i wrażliwości. Niestety wiele osób zbyt późno decyduje się na skorzystanie z profesjonalnej pomocy prawnej w zakresie prawa rodzinnego. W efekcie powyższego, popełniony wcześniej błąd, może zrodzić bardzo poważne konsekwencje.

Poznaj nowe narzędzie do rozliczania podatku od kryptowalut

Poznaj nowe narzędzie do rozliczania podatku od kryptowalut »

Każdego roku, inwestujący w kryptowaluty stają przed zadaniem rozliczenia podatku od Bitcoina i innych kryptowalut, które przyniosły zysk lub straty w danym okresie rozliczeniowym. To obowiązek, którego spełnienie budzi wiele wątpliwości, zwłaszcza wśród osób początkujących. Jak obliczyć podatek od kryptowalut? Ile wynosi podatek od Bitcoina? Kiedy należy zapłacić podatek od kryptowalut? To tylko niektóre z pytań zadawanych sobie przez inwestorów kryptowalutowych. Na szczęście istnieją pomocne narzędzia, które ułatwiają rozliczanie kryptowalut i obliczanie podatku w sposób automatyczny.

adwokat

Jak wygląda pomoc adwokata i czy warto z niej skorzystać? »

„Adwokat”, a więc na przykład Adwokat Trochimiuk, to zawód, który każdy zapewne zna choćby ze słyszenia – i wiele osób darzy go dużym szacunkiem. Niektórym usługi prawnicze, w tym adwokackie, mogą kojarzyć się jedynie z dużymi, skomplikowanymi sprawami, stąd też w mniej istotnych sprawach może nie przyjść im nawet do głowy, aby z nich skorzystać.

W rzeczywistości jednak pomoc adwokata może wyglądać bardziej różnorodnie i w związku z tym przydaje się w wielu różnych sytuacjach. Tak więc, czy i kiedy warto z niej skorzystać? Wyjaśniamy!

Co wpływa na wysokość alimentów po rozwodzie?

Co wpływa na wysokość alimentów po rozwodzie? »

Obowiązek alimentacyjny wynika wprost z ustawy. Definicja obowiązku alimentacyjnego zawiera się w art. 128 ustawy z dnia 25 lutego 1964 Kodeks rodzinny opiekuńczy (Dz.U. 2020, poz. 1359; dalej także jako k.r.o). W myśl tego przepisu obowiązek dostarczania środków utrzymania, a w miarę potrzeby także środków wychowania (obowiązek alimentacyjny) obciąża krewnych w linii prostej oraz rodzeństwo. Po rozwodzie możemy wyróżnić obowiązek alimentacyjny rodzica wobec dziecka, lub jednego z małżonków względem drugiego, ten drugi uregulowany został w art. 60 k.r.o.