Porady prawne online - Blog PrawoProsto.pl

prawo

PrawoProsto.pl - to serwis, gdzie znajdziesz profesjonalne porady prawne online dostępne całkowicie za darmo. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad z zakresu prawa cywilnego, karnego, administracyjnego, podatkowego oraz praw obywatelskich. Oferujemy profesjonalne doradztwo i opiekę prawną 24 h / 7 dni w tygodniu.

Jeżeli szukasz dobrego prawnika przez internet, to zapraszam do śledzenia naszych porad i wpisów na blogu. Zachęcam do zgłębiania wiedzy prawnej całkowicie bezpłatnie.

BLOG PRAWNY - PRAWOPROSTO.PL

biuro rachunkowe

Oferta zaufanego biura rachunkowego »

Biuro rachunkowe to oczywisty wybór w przypadku małych, średnich oraz dużych firm. Pozwala zyskać spokój w sprawach związanych z księgowością oraz ograniczyć koszty związane z zatrudnianiem księgowych.

internet

Recenzja serwisu prawniczego – Lexis.pl »

Niniejszą recenzję zaczynamy od rzeczy absolutnie kluczowej dla serwisu informacji prawnej a więc sposobu wyszukiwania informacji i aktów prawnych. Sposobów przeszukiwania portalu mamy w zasadzie 3.

sędzina

Pani sędzia czy sędzina? »

Nazwy niektórych zawodów odmienione w formie żeńskiej z powodzeniem funkcjonują w języku polskim. Zwrócenie się do kobiety – pani fryzjer lub pani sekretarz – spotkałoby się zapewne z nienajlepszą reakcją.

Wszyscy bowiem używają tych rzeczowników w odmienionej formie – fryzjerka, sekretarka. Kłopot pojawia się, gdy trzeba nazwać kobietę strażaka, prezydenta, czy chirurga.

pracownik

Rodzaje metod służące kontroli pracownika »

Umowa o pracę upoważnia pracodawcę do kontrolowania pracownika w miejscu pracy. Warto zapoznać się z niektórymi metodami jakie stosowane są w stosunku do podwładnych.

Co to za metody? Czy są skuteczne do kontrolowania pracowników na terenie firmy (na zewnątrz i wewnątrz obiektu)? Sprawdzamy.

kancelaria prawna

Kancelaria Prawna Markowski & Michałowski »

Prawo dla przeciętnego „Kowalskiego” często jest niezrozumiałe, zawiłe, które prowadzi do różnych interpretacji oraz sporów. Dochodzenie swoich racji na własną rękę może okazać się trudne i czasochłonne. W tym celu powstały kancelarie prawne, których zadaniem jest chronić interesy danej strony. Profesjonalna pomoc i opieka prawna to podstawa, aby skutecznie dochodzić swoich racji. W tym celu powstała kancelaria prawna z miejscowości Gostyń z siedzibą główną w Poznaniu.

szyld reklamowy

Szyldy reklamowe w aspekcie prawa budowlanego »

Stanowią jeden z bardziej rzucających się w oczy środków promowania marki i jej wyróżnia w otoczeniu. Spełniają one funkcję reklamową, informacyjną i dekoracyjną. Szyldy należą do tzw. reklamy zewnętrznej, która funkcjonuje w przestrzeni publicznej. Korzystają z nich firmy z rozmaitych branż. Możliwości ich użycia kodyfikują przepisy.

Nie zawsze będziemy mogli wykorzystać akurat ten nośnik treści marketingowej. Jest to związane z faktem, że szyldy funkcjonują w przestrzeni publicznej i mogą wpływać na jej estetykę. Przepisy mają za zadanie przede wszystkim ograniczyć szpecenie otoczenia i zapewnić bezpieczeństwo w przypadku montażu przy drogach. Sprawdźmy, jak wygląda relacja szyld reklamowy w kontekście prawa budowlanego.

Ciekawostki prawne

Prawo, a sprowadzanie aut zabytkowych z USA

Jakie jest cło, akcyza oraz podatek VAT w przypadku sprowadzania auta klasycznego z USA? Nabywca nie zapłaci cła i akcyzy, co stwarza wysokie oszczędności. Polskie prawo nie przewiduje zwolnienia z podatku VAT, jednak i w tym aspekcie są pewne korzyści. W przypadku normalnych pojazdów jest to 19% wartości auta, sprowadzając klasyki zapłacimy zaś 8%. Zobacz firmy oferujące sprowadzanie aut z USA.


Prawo, a szkoła żeglarstwa

Oferując szkolenia, rejsy i obozy żeglarskie w trybie wędrownym musimy się liczyć z tym, iż mamy do czynienia z usługą turystyczną (sprzedajemy w jednym pakiecie pobyt na jachcie związany z noclegiem, wyżywieniem oraz pakiet wypoczynkowo - rozrywkowy). Aby prowadzić legalnie szkołę żeglarstwa należy zadbać o ubezpieczenie dla organizatorów turystyki oraz wpis do ogólnopolskiego rejestru organizatorów turystyki prowadzonego przez odpowiednie dla miejsca rejestracji firmy urzędy marszałkowskie. Wymogi te reguluje ustawa o Usługach Turystycznych wraz z rozporządzeniami. Chcąc prowadzić szkolenia oraz rejsy żeglarskie dla grup nieletnich należy również liczyć się z obowiązkiem dobrania odpowiedniej kadry (obowiązek posiadania uprawnień pedagogicznych oraz niekaralność) jak i zgłoszenia takiego wypoczynku do Kuratorium Oświaty - ten wymóg jest związany bezpośrednio z Rozporządzeniem o Wypoczynku Dzieci i Młodzieży. Bazę polskich szkół żeglarstwa znajdziesz tutaj: https://lider-zeglarstwa.pl


Prawo, a oglądanie filmów online

Oglądanie filmów online nie jest nielegalne. Prawo zostaje złamane przez osobę udostępniającą wideo bez zgody właściciela praw do niego. Więcej.


Prawo, a myjnie parowe

Czy myjnię parową można prowadzić bez pozwolenia wodno - prawnego? Jeżeli chcesz prowadzić myjnię samochodową, a przerażają Cię koszty inwestycji w tego rodzaju przedsięwzięcia jak oczyszczalnie, separatory, operaty wodno - prawne, to ciekawą alternatywą może być myjnia parowa, którą można prowadzić bez pozwoleń. Dzieje się tak, ponieważ myjka parowa, nie generuje ścieków. Mycie samochodu odbywa się suchą parą, a minimalne pozostałości po myciu wchłaniane są przez specjalne mikrofibry. Te następnie oddawane są do specjalistycznych pralni. Tak zamykamy obieg nieczystości i dlatego myjnię parową możesz prowadzić bez pozwoleń - pisze Robert Szacherski - polski dystrybutor myjek parowych.