Porady prawne online - Blog PrawoProsto.pl

prawo

PrawoProsto.pl - to serwis, gdzie znajdziesz profesjonalne porady prawne online dostępne całkowicie za darmo. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad z zakresu prawa cywilnego, karnego, administracyjnego, podatkowego oraz praw obywatelskich. Oferujemy profesjonalne doradztwo i opiekę prawną 24 h / 7 dni w tygodniu.

Jeżeli szukasz dobrego prawnika przez internet, to zapraszam do śledzenia naszych porad i wpisów na blogu. Zachęcam do zgłębiania wiedzy prawnej całkowicie bezpłatnie.

BLOG PRAWNY - PRAWOPROSTO.PL

odszkodowania za błędy medyczne

Odszkodowania za błędy medyczne »

Coraz częściej słychać o głośnych sprawach sądowych związanych z chęcią uzyskania odszkodowania za popełnione błędy medyczne przez lekarzy specjalistów. W jaki sposób dochodzić swoich praw w tego rodzaju sprawach? Przedstawiamy opis działań podejmowanych przez kancelarie adwokackie w naszym kraju.

dziedziczenie emerytury

Kto ma prawo do dziedziczenia emerytury? »

Emerytura jest przywilejem każdego, kto przepracował w swoim życiu określoną ilość lat i osiągnął wiek uprawniający do pobierania tego świadczenia. Emerytura jest wypłacana do śmierci, jednak jest świadczeniem, które można odziedziczyć. Warto wiedzieć, kto i na jakich zasadach może przejąć emeryturę po zmarłej osobie.

korzysci-z-partnerstwa-publiczno-prywatnego

Korzysci z partnerstwa publiczno-prywatnego »

Partnerstwo publiczno-prywatne to skuteczna alternatywa dla realizacji mnogości zadań własnych gmin i innych jednostek samorządu terytorialnego, których skromne zasoby budżetowe nie są w stanie samodzielnie finansować wszystkich przedsięwzięć.

znak towarowy

Kolor, zapach, smak – o nietradycyjnych znakach towarowych »

Znaki towarowe zazwyczaj kojarzone są z nazwą i logo firmy czy ewentualnie domeną internetową. Nic dziwnego – większość powszechnie znanych znaków towarowych ma właśnie taką postać. Nie wyczerpują one jednak pojęcia znaku towarowego. Zastrzeżenie kształtu towaru, jego faktury czy charakterystycznego koloru jeszcze stosunkowo łatwo sobie wyobrazić, ale zapachu lub smaku? Poznaj najciekawsze przypadki nietradycyjnych znaków towarowych.