Porady prawne online - Blog PrawoProsto.pl

prawo

PrawoProsto.pl - to serwis, gdzie znajdziesz profesjonalne porady prawne online dostępne całkowicie za darmo. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad z zakresu prawa cywilnego, karnego, administracyjnego, podatkowego oraz praw obywatelskich. Oferujemy profesjonalne doradztwo i opiekę prawną 24 h / 7 dni w tygodniu.

Jeżeli szukasz dobrego prawnika przez internet, to zapraszam do śledzenia naszych porad i wpisów na blogu. Zachęcam do zgłębiania wiedzy prawnej całkowicie bezpłatnie.

BLOG PRAWNY - PRAWOPROSTO.PL

jak-przebiega-rozprawa-w-sadzie-rejonowym

Przebieg rozprawy sądowej na szczeblu rejonowym »

Sąd rejonowy jest miejscem, w którym rozpatrywane są sprawy w pierwszej instancji. Oznacza to, że po wydaniu wyroku możliwe będzie złożenie apelacji. Każda rozprawa sądowa w sądzie rejonowym przebiega wedle określonego schematu, w którym każda czynność ma swoją kolejność. Udając się do sądu, należy wziąć ze sobą dokument tożsamości, a po przejściu przez kontrolę oczekiwać pod właściwą salą na wywołanie sprawy.

notariusz a pozycjonowanie

Czy notariusze mogą pozycjonować swoje strony internetowe i reklamować się w Internecie? »

Notariusze, jak powszechnie wiadomo, są przedstawicielami zawodu zaufania publicznego. Wykonując zawód działają w imieniu państwa. Mało osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że obowiązuje ich całkowity zakaz reklamy osobistej, pomimo tego, że tak naprawdę prowadzą własną działalność gospodarczą (działają na własny rachunek). Zatem pozyskiwanie klientów do kancelarii notarialnej za pośrednictwem internetu można przyrównać do stąpania po cienkiej linie, gdzie jedna pomyłka może skutkować surowymi karami.

odszkodowania za błędy medyczne

Odszkodowania za błędy medyczne »

Coraz częściej słychać o głośnych sprawach sądowych związanych z chęcią uzyskania odszkodowania za popełnione błędy medyczne przez lekarzy specjalistów. W jaki sposób dochodzić swoich praw w tego rodzaju sprawach? Przedstawiamy opis działań podejmowanych przez kancelarie adwokackie w naszym kraju.

dziedziczenie emerytury

Kto ma prawo do dziedziczenia emerytury? »

Emerytura jest przywilejem każdego, kto przepracował w swoim życiu określoną ilość lat i osiągnął wiek uprawniający do pobierania tego świadczenia. Emerytura jest wypłacana do śmierci, jednak jest świadczeniem, które można odziedziczyć. Warto wiedzieć, kto i na jakich zasadach może przejąć emeryturę po zmarłej osobie.

korzysci-z-partnerstwa-publiczno-prywatnego

Korzysci z partnerstwa publiczno-prywatnego »

Partnerstwo publiczno-prywatne to skuteczna alternatywa dla realizacji mnogości zadań własnych gmin i innych jednostek samorządu terytorialnego, których skromne zasoby budżetowe nie są w stanie samodzielnie finansować wszystkich przedsięwzięć.