Porady prawne online - Blog PrawoProsto.pl

prawo

PrawoProsto.pl - to serwis, gdzie znajdziesz profesjonalne porady prawne online dostępne całkowicie za darmo. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad z zakresu prawa cywilnego, karnego, administracyjnego, podatkowego oraz praw obywatelskich. Oferujemy profesjonalne doradztwo i opiekę prawną 24 h / 7 dni w tygodniu.

Jeżeli szukasz dobrego prawnika przez internet, to zapraszam do śledzenia naszych porad i wpisów na blogu. Zachęcam do zgłębiania wiedzy prawnej całkowicie bezpłatnie. Kancelaria adwokacka Łódź.

BLOG PRAWNY - PRAWOPROSTO.PL

CIT-8 w 2020 roku

CIT-8 w 2020 roku – zapoznaj się ze zmianami! »

Minione miesiące 2020 r. wymusiły konieczność reorganizacji na wielu płaszczyznach życia. Pandemia koronawirusa doprowadziła także do przesunięcia ostatecznego terminu, w którym możliwe było składanie deklaracji CIT-8 online za miniony, 2019 rok – stanowi on informację o tym przychodach i kosztach organizacji w ubiegłym roku podatkowym. To jednak nie koniec. O jakich jeszcze zmianach mowa? Jak wysłać wniosek CIT-8 online? Poniżej informacje odpowiadające na te pytania.

Zaświadczenie o zatrudnieniu – co warto wiedzieć? »

Zaświadczenie o zatrudnieniu to dokument, który może okazać się niezbędny w wielu sytuacjach. Dowiedzmy się więc, co powinien on uwzględniać oraz kto właściwie może go wystawić? Jak sporządzić zaświadczenie o zatrudnieniu? 

Prawo podatkowe w Łodzi

Prawo podatkowe w Łodzi – jaką kancelarię prawną wybrać? »

Kancelaria Adwokacka Florczak Keller i Wspólnicy w Łodzi to profesjonalny podmiot gospodarczy, który specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prawa podatkowego. Naszym głównym celem pozostaje działanie zgodnie z interesem klienta i to niezależnie od rodzaju podejmowanej sprawy.

Jak przeprowadzić rozwód?

Jak przeprowadzić rozwód? Poradnik krok po kroku »

Rozwód to rozwiązanie związku małżeńskiego na drodze sądowej, dokonywane na żądanie jednego bądź obojga małżonków. Warunkiem uzyskania rozwodu jest m.in. trwały i zupełny rozkład pożycia. W jaki sposób wystąpić o rozwód? Co powinien zawierać pozew? Ile kosztuje rozwód? Dowiedz się, jak przeprowadzić rozwód krok po kroku.

W czym może pomóc adwokat od spraw rodzinnych?

W czym może pomóc adwokat od spraw rodzinnych? »

Sprawy rodzinne stanowią jeden z głównych obszarów zainteresowania wśród osób fizycznych, poszukujących pomocy i decydujących się na zasięgnięcie pomocy prawnika. Statystyki pokazują, że około 1/3 małżeństw zawieranych w ostatnich latach, kończyła się rozwodem. W 2018 roku przy 192 tys. małżeństw zawartych, odnotowano ponad 62 000 rozwodów. Dobry adwokat specjalizujący się w rozwodach pomaga klientom jak najlepiej uregulować sytuację powstałą po rozpadzie małżeństwa. Ważne jest takie podejście, dzięki któremu po zakończeniu małżeństwa, byli małżonkowie i ich dzieci mogły funkcjonować w jak najlepiej uporządkowanej rzeczywistości oraz realizować się jako rodzice w jak najlepiej postrzeganym interesie dzieci.