cyberprzestępczość

Ataki sieciowe 2013 – III ogólnopolska konferencja naukowa poświęcona cyberprzestępczości

6 325 848 – tyle ataków sieciowych miało miejsce w Polsce w 2012 roku. To zaledwie 0,4% liczby incydentów mających miejsce na całym świecie. Dostrzegając wagę problemu i potrzebę merytorycznej dyskusji na temat tego nie w pełni jeszcze poważnie  traktowanego w Polsce zagrożenia, już po raz III w Toruniu w dniach 18-19 marca 2013 r. odbędzie się ogólnopolska konferencja dotycząca problematyki cyberprzestępczości i  cyberbezpieczeństwa – Ataki Sieciowe 2013.

Założeniem organizatorów jest stworzenie miejsca, w którym po raz kolejny będą mogli się spotkać i wspólnie wspólnie przedyskutować tematykę rozwoju współczesnych zagrożeń prawnicy, informatycy, specjaliści z branży IT oraz przedstawiciele agend rządowych.

Dyskutowane będą fenomeny związane z rozwojem sieci internet i jej wykorzystywaniem na różne sposoby w 3 głównych blokach:

  • bloku prawniczym,
  • bloku IT,
  • bloku studenckim.

Konferencja została podzielona na następujące bloki tematyczne:

18 marca (poniedziałek), audytorium C

  1. Botnet i smartfon – jak działa najgroźniejsza broń w sieci, ocena botnetu w świetle prawa karnego, pierwszy botnet na Androida oraz ochrona danych osobowych w świecie urządzeń mobilnych.
  2. Hakerzy, facebook i filozofia cyberprzestrzeni – pokaz (na żywo!) „wykradania” informacji, szpiegostwo komputerowe a prawo karne, jak polskie organy ścigania wykorzystują facebook’a,odpowiedzialność państwa za cyberatak oraz prawo cyberprzestrzeni.
  3. Twoja firma i Rzeczpospolita Polska w sieci – co robić gdy zaatakują moją firmę? Przegląd Ataków Sieciowych w Polsce w 2012 roku, ochrona Infrastruktury Krytycznej Państwa Polskiego

19 marca (wtorek), audytorium F

  1. ONZ, kodeks karny, portale społecznościowe – Ataki Sieciowe a KNZ, prawa człowieka walka z cyberprzestępczością, kradzież tożsamości, dobra osobiste i ochrona danych osobowych na portalach społecznościowych, SPAMerzy i ich odpowiedzialność.
  2. karty płatnicze, cyberwojna i chmura – (nie)bezpieczna Nasza-Klasa (wykradanie informacji na żywo!), zbliżeniowe karty płatnicze – okradną Cię nie dotykając portfela!, bezpieczeństwo Państwa w sieci, historia cyberbroni, bezpieczeństwo informacji w podmiotach publicznych, kto odpowiada za Twoje dane w chmurze?, hosting a ochrona danych osobowych.

Dodatkowo, podczas pierwszego bloku konferencji przeprowadzony zostanie konkurs – do wygrania 3 licencje, każda na 2 stanowiska, rocznej ochrony antywirusowej Kaspersky Internet Security! Bądźcie czujni podczas wystąpienia Macieja Ziarka, który opowie o zagrożeniach czychających na użytkowników Androida oraz pierwszym mobilnym botnecie działającym na tym systemie!

Patronat medialny nad konferencją, oprócz portalu Prawo Prosto.pl, objęły branżowe periodyki IT Professional i IT w Adminstracji! Wydawca przygotował dla każdego słuchacza uiszczającego opłatę konferencyjną niespodziankę o wartości 25 zł!

Uwaga! Konferencja ma charakter zamknięty i aby wziąć w niej udział należy uprzednio się zarejestrować wypełniając formularz znajdujący się tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *