BLOG PRAWNY - PRAWOPROSTO.PL

Bezpieczeństwo informacji w praktyce – proces certyfikacji ISO 27001

Bezpieczeństwo informacji w praktyce – proces certyfikacji ISO 27001

Ze względu na to, że żyjemy w wysoce scyfryzowanym świecie, rośnie liczba zagrożeń związanych z rozwojem najnowszych technologii. Cyberbezpieczeństwo staje się jednym z kluczowych zagadnień, a ryzyko związane z utratą i nadużyciem prywatnych danych osobowych dotyczy każdego z nas. Dla firm i organizacji, które gromadzą, przetwarzają i zarządzają dużymi ilościami informacji, ich ochrona staje się niezbędna. Wiele podmiotów decyduje się na wzięcie udziału w procesie certyfikacji ISO 27001. Poznaj wszystkie korzyści płynące z wdrożenia tego standardu w Twojej organizacji!

Frankowiczu! Czy masz szansę wygrać z bankiem w sądzie?

Frankowiczu! Czy masz szansę wygrać z bankiem w sądzie?

Kredyt we frankach spędza sen z powiek wielu osobom już od lat, ale na szczęście obecnie zwiększyły się szanse na wygraną z bankiem, co wynika z szeregu wyroków TSUE, uchwał Sądu Najwyższego i licznych orzeczeń sądów powszechnych. Najczęściej dochodzi do unieważnienia niekorzystnej umowy o kredyt we frankach, zdecydowanie rzadziej dochodzi do odfrankowienia. Z profesjonalną pomocą prawną cały proces przebiega sprawniej i z korzyścią dla kredytobiorcy.

Pełna księgowość dla spółki - kluczowe aspekty i procedury

Pełna księgowość dla spółki – kluczowe aspekty i procedury

Księgowość odgrywa niezwykle istotną rolę w życiu każdej spółki. Zarówno małe, lokalne firmy, jak i duże korporacje potrzebują rzetelnej i dokładnej księgowości, aby skutecznie zarządzać swoimi finansami, spełniać wymogi prawne i podatkowe oraz osiągać sukces biznesowy. W tym artykule omówimy kluczowe aspekty i procedury pełnej księgowości dla spółki.

Analiza umowy kredytowej – pierwszy krok do uwolnienia się od kredytu frankowego

Analiza umowy kredytowej – pierwszy krok do uwolnienia się od kredytu frankowego

Kredyty frankowe od lat odbierają poczucie stabilności finansowej Polakom, którzy zostali wprowadzeni w błąd przez banki podczas zawierania umowy. Brak rzetelnych informacji i abuzywne przepisy mogą jednak stać się podstawą do odfrankowienia kredytu lub rozwiązania całej umowy. Jeżeli chcesz poznać dostępne możliwości, zdecyduj się na analizę umowy kredytowej w Krakowie. Może to być pierwszy krok do rozwiązania Twojego problemu!

Czym jest pozwolenie na budowę? Dowiedz się!

Jakie są zasady i warunki uzyskania pozwolenia na budowę?

Zanim postawimy dom lub inny obiekt, konieczne jest spełnienie pewnych warunków prawnych. Najważniejszym z nich jest uzyskanie pozwolenia na budowę, dzięki czemu unikniemy popełnienia samowoli budowlanej i konieczności rozbiórki. Co należy zrobić i jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pozwolenie? Odpowiadamy.