Czym jest upadłość konsumencka - Wrocław i Cała Polska

Czym jest upadłość konsumencka – Wrocław i Cała Polska

Zobowiązania finansowe zaciągamy zwykle na wiele lat, a wszyscy wiemy, jak zmienne i nieprzewidywalne bywa życie. Co stanie się, jeżeli z jakiegoś powodu stracimy możliwość spłacenia zobowiązań? Pozostanie nam wówczas ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Pomoże nam w tym kancelaria prawna.

Czym jest upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka jest częściową redukcją lub całkowitym umorzeniem zobowiązań finansowych osoby fizycznej, która nie prowadzi własnej działalności gospodarczej. Upadłość ta może zostać ogłoszona, jeżeli zaistniała niewypłacalność, która nie jest w żaden sposób zawiniona przez osobę fizyczną. W praktyce, aby mogła zostać ogłoszona upadłość konsumencka, muszą zaistnieć dwa wymogi. Po pierwsze, osoba upadła w chwili złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości musi być konsumentem, a więc musi być osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej. Po drugie, niewypłacalność osoby upadłej musi mieć charakter trwały. Przyjmuje się, że niewypłacalność występuje, gdy zwłoka w spłacaniu należności wynosi 3 miesiące.

Do kogo zwrócić się w celu zgłoszenia upadłości konsumenckiej?

Samo ogłoszenie upadłości konsumenckiej ma miejsce w sądzie. Jeżeli konsument chce złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości, musi wnieść sprawę do sądu. Co więcej, wniosek taki może złożyć zarówno dłużnik, jak i wierzyciel. Wniosek jest dość skomplikowany. Należy wykazać w nim posiadany majątek z szacunkową wyceną, informacje na temat posiadanych funduszy czy listę wierzycieli z wykazem ich długów. Trzeba także wskazać dowody potwierdzające rzeczywiste istnienie niewypłacalności. Lista formalności jest dość długa i nie każdy ma odpowiednią wiedzę, by sobie z tym poradzić. Jeżeli chcesz ubiegać się o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, a nie wiesz, jak się za to zabrać, zawsze możesz skorzystać z usług wyspecjalizowanej kancelarii prawnej.

Dlaczego właśnie Kancelaria Bielawski?

Prawnik Wrocław Kancelaria Bielawski to wyspecjalizowana kancelaria prawna, której usługi skierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i dla podmiotów gospodarczych, w tym mikrofirm, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych korporacji. Oddłużanie jest jedną z usług zawartych w ofercie kancelarii. W ramach doradztwa kancelaria oferuje stworzenie indywidualnego programu restrukturyzacji zadłużenia. Usługa skierowana jest zarówno do osób fizycznych, jak i do osób prowadzących działalność gospodarczą. Wszelkie działania, w tym negocjacje z wierzycielami i sporządzanie profesjonalnego wniosku ma prowadzić do ogłoszenia upadłości konsumenckiej.

Czy warto skorzystać z usług Kancelarii Bielawski?

Upadłość konsumencka Wrocław jest korzystna dla dłużnika, a samo jej ogłoszenie jest procesem dość mocno złożonym. Jeżeli nie posiadasz odpowiedniej wiedzy i nie wiesz, jak sporządzić wniosek, który zostanie przyjęty i pozytywnie rozpatrzony przez sąd, zdecydowanie lepiej jest skorzystać z usług kancelarii prawnej. Zyskujesz w ten sposób gwarancję, że wszelkie formalności zostaną dopełnione, a cały proces zostanie przyspieszony do maksimum. Warto podkreślić, że wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej jako dłużnik może złożyć sam dłużnik, ale może to zrobić także jego pełnomocnik, np. radca prawny. Odpowiednio wykwalifikowana kadra prawna zapewni dopilnowanie wszelkich formalności, w tym także wniesienia obowiązkowej opłaty sądowej. Ogłoszenie upadłości niesie za sobą daleko idące konsekwencje. Przede wszystkim, dłużnik ma od chwili ogłoszenia upadłości ograniczony dostęp do pieniędzy. Jego majątek zostaje zlikwidowany, może również nastąpić konieczność przeprowadzenia się do innego lokum, jeżeli aktualne zostanie zlicytowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *