prawo na wesoło

Dziwne prawo ze świata

Nie tylko prawo amerykańskie potrafi szokować niecodziennymi typami czynów zabronionych. O ile w Stanach Zjednoczonych jedynie bawiącym jest zakaz przywiązywania żyrafy do lampy ulicznej, o tyle w wielu innych krajach wszelkie zakazy potrafią przerazić swoją surowością, a także niestety, absurdem.

Nie trzeba szukać daleko. W Grecji, a konkretnie w Atenach nie warto ryzykować jazdy w stroju kąpielowym.

Może to kosztować jego utratą. Ale po narodzie, w którym mężczyzna spóźniający się do pracy może usprawiedliwić się tym, że kochał się z żoną, można spodziewać się wszystkiego.

Ciekawe zakazy można spotkać w Tanzanii. Przykładowo, dozwolona długość włosów to 36 cm. Ponadto, kobieta nosząca mini może nawet pójść do więzienia za to ,,nieobyczajne zachowanie”.

Także w tym kraju istnieje bardzo ciekawa przysięga małżeńska, zresztą obowiązkowa. Otóż Pan Młody musi wypowiedzieć takie oto słowa : ,,Niech się wykrwawię, niech mnie piorun roztrzaska, niech mnie zeżre krokodyl, niech ogłuchnę i oślepnę, niech stanę się żebrakiem, jeśli oszukam lub opuszczę żonę”

Dużo dalej jeśli chodzi o ochronę moralności poszły władze indyjskiego miasta Begale. Tam osoby chodzące do kina pozbawione są możliwości oglądania pocałunków. W mieście Assam z kolei wprowadzono zakaz produkcji piwa z ryżu w lasach. Czemu? Otóż słonie, gdy tylko odnalazły takie plantacje, często je odwiedzały i upijały się. Może nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie ich pijackie ,,wypady na miasto”, w których dokonywały znaczących zniszczeń.

Z kolei w Turcji istnieje bardzo pomysłowy sposób na oduczenie jazdy na podwójnym gazie. Otóż owego kierowcę wywozi się na pewną odległość od domu i każe mu się wracać na piechotę.

Jeżeli skorzystają z publicznego transportu, to idą do więzienia. Chińczycy z kolei sięgają po bardzo drastyczne metody obrony swojej dumy narodowej, pand. Za znalezienie choćby skóry tego sympatycznego stworzenia grozi kara śmierci. Co ciekawe, wykonywana natychmiastowo… Zastanawiający jest też pekiński przepis zakazujący wstępu do baru brzydkim kobietom.

W Australii nie wolno sprzedawać dzieciom papierosów. Ten zakaz w żaden sposób nie zaskakuje. Interesującym jest jednak fakt, że mogą one te papierosy palić.

Odwrotnie jest w Szwecji z prostytucją. Jest ona legalna, ale korzystanie z usług pań zajmujących się najstarszym zawodem świata legalne już nie jest. Bardzo zastanawiający jest zakaz przyprowadzania niedźwiedzi na plażę. Nie dziwiłoby, gdyby robić tego nie wolno byłoby np. w Kanadzie, jednak zabranianie tego w Hajfie w Izraelu zakrawa już o absurd.

Tytułem zakończenia przepis związany z poniekąd najszczęśliwszym dniem w życiu, czyli ślubem. Otóż w kolumbijskim mieście Cali, noc poślubna nowożeńców jest możliwa tylko i wyłącznie pod czujnym okiem świeżo upieczonej… teściowej Pana Młodego. Mężczyźni na pewno zastanowią się dwa razy, zanim się oświadczą. A może nawet więcej razy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *