kancelaria-adwokacka

W jakich sprawach powinniśmy poprosić o pomoc kancelarię adwokacką?

Nie trzeba wchodzić w konflikt z prawem, aby korzystać z usług kancelarii adwokackiej. Zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym zdarzają się sytuacje, kiedy profesjonalna pomoc prawnika może uchronić nas przed nieprzyjemnymi konsekwencjami, np. finansowymi. Spadek, podział majątku, odszkodowanie czy kwestie związane z prowadzeniem działalności gospodarczej niekiedy wymagają profesjonalnej obsługi prawnej. W jakich przypadkach warto wziąć ją pod uwagę?

Kiedy prowadzisz firmę

Zakładając jednoosobową działalność gospodarczą czy spółkę, najczęściej nie myślimy o tym, żeby skonsultować ten fakt z kancelarią adwokacką. Tymczasem może ona okazać się dużym wsparciem już na początku funkcjonowania firmy. Dobór formy prawnej, uchwały, protokoły, umowy czy regulaminy – to wszystko powinno być przygotowane przez specjalistę z zakresu prawa handlowego. Obsługa prawna firmy będzie pomocna na dalszych etapach rozwoju organizacji. Prawnik może reprezentować spółkę przed sądem czy dociekać roszczeń w sporach z innymi podmiotami gospodarczymi.

Kiedy chcesz się rozwieść

Decyzja o rozwodzie jest bardzo trudna, wiąże się również z wieloma emocjami. Bardzo często małżonkowie nie mogą dojść do porozumienia, nawet jeśli chcą się rozstać bez orzekania o winie. Podczas negocjacji górę biorą nerwy. Skierowanie sprawy do kancelarii adwokackiej stwarza bufor, który pozwala na zachowanie dystansu. Obsługa prawna rozwodu może polegać na pomocy przy napisaniu pozwu, ale również na reprezentowaniu stron przed sądem. Ułatwia to zachowanie spokoju i często sprawia, że cały proces przebiega łagodniej i mniej konfliktowo.

Kiedy przeprowadzasz podział majątku

Kwestie finansowe bywają zarzewiem konfliktu w wielu związkach, nawet tych bardzo zgodnych. W obliczu rozwodu rozmowy o pieniądzach stają się natomiast ekstremalnie trudne. Ponadto, nie dysponując fachową wiedzą, nie jesteśmy w stanie określić, w jaki sposób powinien zostać przeprowadzony podział majątku. Obsługa prawna może się tu okazać niezbędna, zwłaszcza, jeżeli strony nie mogą dojść do porozumienia. Kancelaria adwokacka pomoże ustalić, jakie elementy majątku wchodzą do wspólnoty, a jakie nie ulegają podziałowi.

Kiedy otrzymujesz spadek

Spadek nie zawsze wiąże się z profitami dla spadkobiercy. Jednym z takich przypadków jest sytuacja, w której po zmarłym dziedziczymy np. jego długi. Kancelaria adwokacka może ocenić, czy tego rodzaju spadek lepiej przyjąć, czy może odrzucić. Sam testament często bywa również przyczyną konfliktów w rodzinie. Dzieje się tak np., gdy zmarły pominął konkretne osoby. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy mamy podstawę do dochodzenia swoich roszczeń w sądzie, możemy skorzystać z obsługi prawnej.

Kiedy ubiegasz się o odszkodowanie

Nie mamy wpływu na zdarzenia losowe, w wyniku których może np. ucierpieć nasze zdrowie. Kosztowne leczenie, rehabilitacja czy brak możliwości wykonywania pracy to bardzo przykre konsekwencje. W takich sytuacjach warto dochodzić swoich roszczeń na drodze prawnej, korzystając z usług kancelarii adwokackiej, specjalizującej się w odszkodowaniach. (więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://www.kancelariamlynska.pl/)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *