ubezpieczenie zdrowotne

Leczyłeś się? Zapłacisz. Problem z e-WUŚ

Co może spotkać tych pacjentów, którzy nie byli ubezpieczeni, a skorzystali z usług medycznych oferowanych przez NFZ? Będą musieli za nie zapłacić. Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Urzędnicy Narodowego Funduszu Zdrowia już przygotowują się do ściągania pieniędzy od chorych, którzy skorzystali bezpłatnie z pomocy medycznej w szpitalu czy przychodni bez uprawnień- poinformowała ,,rp.pl”.

Uprawnieniem w tym wypadku jest nic innego jak ubezpieczenie. Strach mogą odczuwać wszyscy ci, którzy w systemie e-WUŚ mieli problem z potwierdzeniem swojego uprawnienia. Mówiąc prościej – ich numer PESEL w trakcie weryfikacji podkreślił się na czerwono. Osób takich może być w całym kraju nawet kilkaset tysięcy.

W takich sytuacjach jak te opisane powyżej pacjenci składali oświadczenia, że są ubezpieczeni. Prawdopodobnie to oni jako pierwsi będą weryfikowani.

To kolejna z wpadek systemu e-WUŚ, który miał usprawnić system zdrowia. Miał, choć wciąż słychać o jego wpadkach, jak np. stwierdzenie śmierci pacjentki rejestrującej się do lekarza. Pozostaje mieć nadzieje, że pacjenci nie będą musieli płacić za błędy urzędników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *