konferencja naukowa

Mozaika dowodów w postępowaniu karnym

Sekcja Postępowania Karnego TBSP UJ serdecznie zaprasza Studentów i Doktorantów na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Mozaika dowodów w postępowaniu karnym”, która odbędzie się w dniach 12-13 grudnia 2013 roku w Krakowie.

 

I dzień (12 grudnia) – Auditorium Maximum (Sala Wystawowa A)

II dzień (13 grudnia) – Collegium Wróblewskiego (Sala Refektarz)

Celem konferencji jest przedstawienie wachlarza możliwości, jakie mogą stosować organy procesowe i strony, by wspomagać ustalenia faktyczne w postępowaniu karnym. Tematyka dowodów obejmuje ich rozwój, ewolucję, a także najnowsze tendencje w polskim procesie karnym.

Podczas Konferencji, która będzie miała wymiar ogólnopolski, prelegenci przedstawią zróżnicowane możliwości postępowania dowodowego, różnice oraz podobieństwa pomiędzy nimi, a także zastanowią się nad ujęciem owej różnorodności w świetle planowanej nowelizacji Kodeksu Postępowania Karnego.

Referaty, które zostały zakwalifikowane do wygłoszenia, prezentują „nowy” sposób patrzenia na środki dowodowe w procesie karnym, ukazują aktualne dylematy, procedury i zabiegi, jakimi poddawane jest dowodzenie w postępowaniu karnym.

Wszystkich zainteresowanych tematyką Konferencji zachęcamy do wzięcia udziału.

Będzie to idealna okazja do wysłuchania wielu ciekawych kwestii, jak również zabrania głosu w późniejszej dyskusji.

Serdecznie zapraszamy!

Sekcja Postępowania Karnego TBSP UJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *