emeryci

Nowy sposób oszustów. Spłacasz kredyt.

Nawet kilka tysięcy osób w całej Palce mogło paść już ofiarą nowej metody przestępców – poinformowała ,,Gazeta Prawna”. Przedstawiciele firm finansowych ostrzegają, że chociaż jest to na razie zjawisko marginalne, to nasila się w dużym tempie. Innymi słowy – będzie gorzej. Na czym to polega? Oszuści otwierają nowe rachunki na nazwiska niczego nie spodziewających się klientów banków, wykorzystując możliwość założenia konta bez podpisywania papierowej umowy. Używają w tym celu uzyskanych w najróżniejszy sposób dane osobowe klientów, którzy często sami je im udostępniają. Następnie przestępcy wyłudzają kredyty, a ,,prawdziwi” właściciele kont otrzymują wezwania do zapłaty. I wtedy dopiero najczęściej oszukani dowiadują się o całym przekręcie.

– W bankach trwa walka między marketingowcami, którzy chcą sprzedać jak najwięcej produktów, a pionami bezpieczeństwa, które starają się wyeliminować zagrożenia. Ci pierwsi mają więcej do powiedzenia – zauważa oficer stołecznego wydziału przestępczości gospodarczej.

Swoista nagonka bankowa na kredyty jest zapewne jedną z głównych przyczyn łatwości z jaką oszuści potrafią pobrać kredyty. Jednak pamiętajmy, abyśmy my również nie ułatwiali przestępcom zadania. Unikajmy udostępniania swoich danych osobowych oraz bądźmy czujni – dodaje inny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *