poczta polska

Nowy system doręczeń się nie sprawdza

Od kilku tygodni w Polsce mamy nowego operatora pocztowego.

Zastrzeżenia wobec działania polskiej Grupy Pocztowej zgłaszają kolejne już Okręgowy Rady Adwokackie. I w pewnych kwestiach nie sposób odmówić im racji.

 

Wśród licznych nieprawidłowości Adwokaci wskazują często fakt, że otrzymane przesyłki były po prostu otwarte. Ponadto pracownicy operatora stosują dość dowolne metody awizowania i nie trzymają się standardów ewidencjonowania przesyłek.

W efekcie poczta dochodzi z opóźnieniem. ORA w Płocku ponadto wskazała, że nakazywanie odbioru przesyłek już nie tylko w innych miejscowościach ale nawet w innych gminach jest jej zdaniem skandaliczne.

Zdaniem adwokatów poważnie naruszone jest bezpieczeństwo i poufność korespondencji. Co więcej, zagrożone tym samym jest prawo do poszanowania prywatności, prawo do sądu oraz autorytet władzy sądowniczej.

Brak odpowiedniego przeszkolenia pracowników ich zdaniem może prowadzić także do dalej idących konsekwencji. Wypada w tym miejscu zadać pytanie, czy szukanie oszczędności za wszelką cenę jest zawsze dobrym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *