NSFIZ - czym są?

NSFIZ – czym są?

NSFIZ, czyli niestandaryzowany sekurytyzacyjny fundusz inwestycyjny zamknięty, to nic innego jak fundusz, który zajmuje się skupowaniem od instytucji finansowych i innych firm przedawnionych zobowiązań. Sprzedawane są one podczas przetargów, w których uczestniczą różne podmioty, zaś zobowiązania nabywa ten, który zaoferuje najwyższą cenę. Co dzieje się z naszymi zobowiązania po nabyciu przez ich przez inny podmiot?

W kolejnym kroku następuje tzw. cesja wierzytelności, czyli przekazania praw do zobowiązań nowemu podmiotowi. Od tego momentu to właśnie ten podmiot może dochodzić swoich należności i podejmować określone działania windykacyjne i egzekucyjne.

Cesja wierzytelności jest jak najbardziej zgodna z prawem i w wielu przypadkach –uzasadniona. Banki czy firmy telekomunikacyjne bardzo często nie posiadają rozbudowanych działów windykacyjnych i wysokiej skuteczności w zakresie windykowania należności, dlatego chętnie proces ten delegują do firm zewnętrznych lub po prostu sprzedają długi zainteresowanym ich odkupieniem podmiotom.

Nabywcami są zwykle fundusze sekurytyzacyjne, które współpracują z firmami obsługującymi ich wierzytelności. Warto podkreślić, że dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz doskonalonych latami procedurom są one niezwykle skuteczne w swoich działaniach. Firmy zarządzające pakietami wierzytelności przejmują na siebie nie tylko korespondencję z dłużnikami, ale również wszelkie inne działania następujące pomiędzy pierwszym kontaktem z dłużnikiem a złożeniem pozwu sądowego.

Musimy zatem pamiętać, że nasze wierzytelności w każdym momencie mogą zostać sprzedane innej firmie i tym samym ona przejmie na siebie zadania związane z windykacją i egzekucją należności. Nie powinniśmy się zatem przesadnie martwić tym, że nagle w sprawie naszych zobowiązań kontaktuje się z nami nowy podmiot. Sytuacje tego typu są naprawdę częste. Jeśli sytuacja będzie budzić nasze wątpliwości lub rodzić dodatkowe pytania, koniecznie skontaktujmy się z fachowcem, który wyjaśni nam całą sytuację i odpowie na nurtujące nas pytania – dobrym wyjście będzie np. Darmowy Prawnik , z którego pomocy warto skorzystać.

Altus niestandaryzowany sekurytyzacyjny fundusz inwestycyjny zamknięty wierzytelności

Na rynku funkcjonuje dziś kilka dużych funduszy sekurytyzacyjnych, jednak jednym z najbardziej znanych jest – Altus niestandaryzowany sekurytyzacyjny fundusz inwestycyjny zamknięty wierzytelności. Firmą współpracującą z funduszem jest Get Back, więc od tego właśnie podmiotu możemy się spodziewać korespondencji i wezwań do zapłaty, gdy nasze zobowiązanie zostanie przejęte przez fundusz Altusa. Jeśli nasze długi wykupi Prokura niestandaryzowany sekurytyzacyjny fundusz inwestycyjny zamknięty należności dochodzić będzie Kruk.

Getpro niestandaryzowany sekurytyzacyjny fundusz inwestycyjny zamknięty

Get Back jest firmą obsługującą wierzytelności również innych funduszy sekurytyzacyjnych: GetPro Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty oraz Trigon Profit Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Możemy się również spodziewać tego, że kontaktować się będzie z nami Hoist Polska, która obsługuje Hoist I Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty.

Dowiedz się również, jak złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty – https://www.darmowyprawnik.eu/wzor-sprzeciwu-od-nakazu-zaplaty-w-postepowaniu-upominawczym/

1 komentarz - NSFIZ – czym są?

  1. Katarzyna napisał(a):

    Skuteczną firmą windykacyjną stacjonującą w Katowicach jest VOLENTI. Jest to marka zrzeszająca w Kancelariach bardzo dobrych adwokatów, doradców podatkowych i księgowych.

    Więcej można poczytać na ich stronie – https://volenti.pl/windykacja/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *