odszkodowania za błędy medyczne

Odszkodowania za błędy medyczne

Coraz częściej słychać o głośnych sprawach sądowych związanych z chęcią uzyskania odszkodowania za popełnione błędy medyczne przez lekarzy specjalistów. W jaki sposób dochodzić swoich praw w tego rodzaju sprawach? Przedstawiamy opis działań podejmowanych przez kancelarie adwokackie w naszym kraju.

Postępowanie przygotowawcze

Wszystko zaczyna się oczywiście od tego by wybrać odpowiednią kancelarię adwokacką, specjalizującą się w tego rodzaju sprawach. Po znalezieniu kancelarii, najlepiej posiadającej udokumentowane doświadczenie w postępowania związanych z błędami medycznymi, większość pracy wykonają prawnicy.

Poszkodowany pacjent musi dostarczyć im pełną dokumentację medyczną, a także zazwyczaj poddać również konsultacjom medycznym. Przy tego rodzaju postępowaniach jest to warunek konieczny do tego, aby móc w ogóle zacząć drogę prowadzącą do uzyskania odszkodowania.

Przedstawienie roszczenia i negocjacje

Jeśli roszczenia pacjenta są zasadne wówczas zaczyna się właściwy bieg postępowania. Przede wszystkim chodzi o to, by przedstawić w placówce medycznej swoje roszczenia, a także wystąpić o odszkodowanie do ubezpieczyciela.

Im lepiej udokumentowane tego rodzaju zawiadomienie, tym większa szansa na ewentualną wygraną. Zazwyczaj okazuje się, że placówki medyczne i firmy ubezpieczeniowe po zapoznaniu się z podstawami prawnymi roszczenia, chętnie podejmują negocjacje mające zakończyć się ugodą. Decyzję o jej zawarciu podejmuje oczywiście pacjent, ale to do prawników należy jej zaopiniowanie.

Rozprawa sądowa

W najbardziej trudnych sprawach, jakich podejmowali się specjaliści z PBKB Kraków – Kancelaria adwokacka, dochodzi do rozprawy sądowej. Wówczas cały proces uzyskania odszkodowania może się wydłużyć w czasie. Wybór takiego rozwiązania oznacza również możliwość ponoszenia kosztów kolejnych rozpraw i opłat sądowych.

Przed takim wyborem tym bardziej warto skonsultować się z prawnikami posiadającymi kwalifikacje i doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju spraw przed sądem. Ich opinia na pewno będzie miarodajna i pozwoli podjąć właściwą decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *