odszkodowanie a zadośćuczynienie

Jak odzyskać odszkodowanie w Krakowie?

Odszkodowanie to świadczenie, które należy się stronie poszkodowanej za straty materialne poniesione w wyniku konkretnego zdarzenia.

Wysokość odszkodowania jest zwykle uzależniona od rodzaju szkody, zakresu uszczerbku, skutków dla zdrowia i życia, a także innych czynników określających stopień winy lub zaniedbania strony odpowiedzialnej za wypadek. Najczęstszym problemem jest jednak kwota otrzymanego odszkodowania, która bardzo często bywa w znacznym stopniu zaniżana przez ubezpieczycieli. Z tego względu warto dowiedzieć się jak uzyskać odszkodowanie w Krakowie, tak by jego wartość była adekwatna do poniesionych strat materialnych.

Jakie kroki należy podjąć, by odzyskać odszkodowanie?

Zastanawiając się jak odzyskać odszkodowanie w Krakowie, trzeba pamiętać, że ubiegając się o rekompensatę, po wypadku należy zgłosić się do swojego ubezpieczyciela i jak najszybciej poinformować go o doznanej szkodzie. Wiele polis ubezpieczeniowych ma wymagania dotyczące terminu zgłoszenia szkody, dlatego ważne jest, aby działać szybko. Następną kwestią jest przygotowanie wszelkich istotnych dokumentów takich jak: zdjęcia szkód, raporty policyjne, protokoły zdarzeń, zeznania świadków. Te materiały są niezbędne do udowodnienia tego, że szkoda rzeczywiście wystąpiła nie z winy strony poszkodowanej oraz stanowią dowód na poniesione przez nią straty materialne. Warto sprawdzić również warunki swojej polisy ubezpieczeniowej, upewniając się, że zgłoszona szkoda jest objęta ubezpieczeniem.

Czym są koszty niebezpośrednie i dlaczego za nie również przysługuje odszkodowanie

Warto zaznaczyć, że forma rekompensaty, jaką jest odszkodowanie, dotyczy nie tylko bezpośrednich strat poniesionych przez ofiarę wypadku, takich jak np. zniszczenie mienia, ale także tzw. kosztów niebezpośrednich. Odnoszą się one do wszelkich strat finansowych poniesionych przez stronę poszkodowaną, które zaistniały w konsekwencji nieszczęśliwego zdarzenia. Mogą dotyczyć takich kwestii jak koszty leczenia oraz rehabilitacji po wypadku lub okres, w którym ofiara zdarzenia jest niezdolna do wykonywania zawodu, czy wreszcie konsekwencje finansowe ewentualnej trwałej niepełnosprawności zaistniałej na skutek wydarzenia. Koszty niebezpośrednie ze względu na brak jasno określonych kryteriów bywają najczęstszym przedmiotem sporu między stroną poszkodowaną a sprawcą lub ubezpieczycielem, z tego względu w sprawach tego typu dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonego prawnika mającego wiedzę co do tego, jak odzyskać odszkodowanie w Krakowie.

Dlaczego starając się o odszkodowanie, warto zdecydować się na pomoc specjalistów?

Skorzystanie z pomocy kancelarii prawnej przy ubieganiu się o odszkodowanie może być korzystne z wielu powodów. Pracownicy kancelarii prawnych specjalizujący się w tego typu sprawach wiedzą, jak odzyskać odszkodowanie w Krakowie, zwłaszcza w wysokości adekwatnej do poniesionych strat. Wykwalifikowani prawnicy potrafią również prowadzić profesjonale negocjacje z ubezpieczycielami lub innymi podmiotami prawnymi odpowiedzialnymi za wypłatę odszkodowań. Pomagają także uchronić się przed nieuczciwymi praktykami niekiedy stosowanymi w takich przypadkach w celu niewypłacania odszkodowania lub znacznego zaniżenia jego wartości.

Kancelaria prawna Fojtik od lat zajmuje się tego typu sprawami. Specjaliści w niej zatrudnieni nie tylko wiedzą, jak odzyskać odszkodowanie w Krakowie, ale także pozwalają swoim Klientom uzyskiwać rekompensaty znacznie przewyższające kwoty proponowane przez firmy ubezpieczeniowe.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty kancelarii!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *