prawo spadkowe łódź

Podział majątku wspólnego – czym jest?

Podział majątku wspólnego jest niezbędny w przypadku zerwania szczególnej więzi prawnej pomiędzy współwłaścicielami. Faktem jest, że omawiany proces jest najczęściej przeprowadzany podczas rozwodu. Każda sprawa jest zupełnie inna, a więc wymaga indywidualnego podejścia. Z pewnością warto jest skorzystać z pomocy wykwalifikowanego prawnika. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie można przewidzieć, jak będzie przebiegać postępowanie sądowe. Ponadto, może zdarzyć się tak, że druga strona postępowania nie będzie uczciwa. Walka o dobra finansowe bardzo często odbywa się na nieczystych zasadach.

Czy równy podział jest sprawiedliwy?

Mogłoby się wydawać, że równy podział majątku wspólnego jest najkorzystniejszym rozwiązaniem. Nic bardziej mylnego! Bardzo często jedna ze stron jest pokrzywdzona. Niestety bez zgromadzenia materiałów dowodowych ciężko jest przekonać sąd do swoich racji. Wykwalifikowany adwokat od podziału majątku (np. https://kancelaria-kfk.pl/specjalizacje/prawo-cywilne/podzial-majatku/) zajmuje się uregulowaniem spraw formalnych, co jest sporym udogodnieniem dla klienta. Priorytetem jest to, aby udowodnić, które elementy majątku wspólnego stanowią majątek osobisty.

Strona, które posiada większy wkład w majątek wspólny może wnioskować o uwzględnienie większego udziału. Bardzo często wspomniany wniosek jest rozpatrywany przez sąd pozytywnie. Nawet w takiej sytuacji nie można jednak być pewnym wyroku, ponieważ na proces podziału majątku wpływa wiele różnych czynników. Rezygnując z pomocy adwokata można więc narazić się na wiele poważnych strat. Oczywiście w grę wchodzi złożenie apelacji, a więc nie należy poddawać się zbyt szybko. Możliwa jest także zmiana prawnika, jeśli podczas pierwszej rozprawy sądowej nie wykazał się on zaangażowaniem lub profesjonalizmem.

Podział majątku vs orzeczenie o winie

Niejedna osoba zastanawia się, czy orzeczenie o winie ma realny wpływ na podział majątku wspólnego. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od sytuacji. Jeśli rozwód był bezpośrednim następstwem romansów jednego z współmałżonków, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wpłynie to na proces rozdzielenia dóbr wspólnych. Nieco inaczej jest w przypadku, gdy strona pokrzywdzona odpowiada za opiekę nad wspólnymi dziećmi. Może ona starać się o przyznanie większej części dóbr wspólnych np. w celu zapewnienia małoletnim dogodnego standardu życia.

kancelaria adwokacka florczak keller

Kancelaria-kfk.pl – podział majątku

Bywa również tak, że powodem rozpadu relacji jest uzależnienie np. alkoholizm. Jeśli było ono finansowane gotówką z majątku wspólnego, to druga strona może starać się o pewnego rodzaju rekompensatę. Jak już wspomniano, profesjonalna pomoc prawna jest absolutnie obowiązkowa. Pomimo tego, że usługi adwokata generują dodatkowe koszty, to dzięki nim zwiększa się szansa na sprawiedliwy wyrok. Prawnik reprezentuje swojego klienta przed sądem, co również jest niezwykle istotne. Trzeba wziąć pod uwagę, że sprawy związane z podziałem majątku wspólnego są zwykle stresujące, a zarazem emocjonujące.

Dlaczego warto skorzystać z usług Florczak Keller i Wspólnicy?

Kancelaria prawna Florczak Keller i Wspólnicy oferuje kompleksowe wsparcie podczas rozwiązywania spraw związanych z podziałem majątku. Decydując się na nawiązanie współpracy z ekspertem można mieć pewność, że standard świadczonych usług będzie znajdował się na najwyższym poziomie. To doskonała propozycja dla osób z Łodzi i okolic.

  • Doświadczenie – opisywana kancelaria funkcjonuje w branży od wielu lat. Jest ona tworzona przez zespół prawników oraz radców prawnych, którzy posiadają bogate doświadczenie.
  • Specjalistyczna wiedza – podział majątku to sprawa z zakresu prawa cywilnego. Wymaga ona specjalistycznej, a przede wszystkim aktualnej wiedzy. Trzeba pamiętać, że przepisy dynamicznie się zmieniają, a dobry adwokat musi stale podnosić swoje kompetencje.
  • Indywidualna podejście – prawnicy z kancelarii Florczak Keller i Wspólnicy gwarantują indywidualne podejście do każdej sprawy. Są to prawdziwi fachowcy, których wyróżniają się dyskrecją oraz empatią. Ma to szczególne znaczenie podczas omawiania prywatnych spraw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *