Wygrane sprawy o kredyty frankowe

Pozew przeciwko Bankowi Millennium w sprawie kredytu frankowego – warto?

Kilka lub kilkanaście lat temu zdecydowałeś się na kredyt frankowy w Banku Millennium? Dzisiaj uważasz, że to był błąd, głównie ze względu na zmieniający się kurs franka, a także na rosnące raty kredytu? Sprawdź, czy warto złożyć pozew przeciwko Millenium

Pozew przeciwko Millenium – czy warto go złożyć?

W każdym przypadku decyzja o tym, czy warto złożyć pozew przeciwko Millenium lub innemu bankowi, powinna zostać poprzedzona dokładną analizą umowy kredytowej. Doświadczony prawnik, mający wiedzę na temat kredytów CHF, może dokonać takiej analizy, a następnie orzec, czy składanie pozwu jest uzasadnione.

Jedną z najczęściej występujących przesłanek do złożenia pozwu przeciwko bankowi jest pojawienie się w umowie kredytowej tzw. klauzul abuzywnych, czyli niedozwolonych. Warto zwrócić uwagę na przykład na to, czy w umowie znajduje się zapis mówiący o tym, że ryzyko związane ewentualnymi wahaniami kursu CHF spoczywa w całości na kredytobiorcach. Tego typu zapis w dużej mierze stał się przyczyną problemów, z jakimi dzisiaj zmagają się frankowicze.

W większości przypadków – po analizie umowy kredytowej – okazuje się, że złożenie pozwu przeciwko bankowi Millenium lub innemu jest całkowicie uzasadnione, o czym przeczytasz więcej tutaj: https://frankowy-kredyt.pl/pozew-przeciwko-millennium-w-sprawie-umowy-frankowej.

Doświadczony w sprawach frankowych prawnik będzie w stanie nie tylko doradzić w zakresie decyzji odnośnie złożeniu pozwu, lecz także – przynajmniej w pewnym stopniu – może oszacować, jakie są szanse na wygranie procesu.

Szanse na wygraną są naprawdę duże!

Szacuje się, że obecnie sądy orzekają na korzyść frankowiczów nawet w 90 proc. spraw. Jest to bardzo dobra informacja dla osób, które zastanawiają się, czy złożyć pozew przeciwko bankowi, czy może jednak warto dalej spłacać kredyt. W końcu kiedyś spłacanie rat dobiegnie końca…

Niestety, taka decyzja może narazić kredytobiorcę nie tylko na stres związany z wahaniami kursu CHF, lecz także na ogromne straty finansowe. Skoro szanse na unieważnienie kredytu CHF są tak duże, to dlaczego zrezygnować ze złożenia pozwu?

Dodatkowym powodem, dla którego warto złożyć pozew przeciwko Millenium może być fakt, że to właśnie z tym bankiem tak wielu kredytobiorcom udało się wygrać. Co istotne, obecnie czas oczekiwania na rozprawę nie jest tak długi, jak do niedawna. Zdarza się, że wyrok zapada już w sześć miesięcy po złożeniu pozwu. Biorąc pod uwagę, że w tym czasie można skorzystać z zabezpieczenia roszczeń, dzięki któremu nie trzeba będzie spłacać rat (na czas trwania postępowania), złożenie pozwu przeciwko Millenium wydaje się najlepszym, co może zrobić kredytobiorca.

Pozew przeciwko Millenium – podsumowanie

Wiesz już, że złożenie pozwu przeciwko Millenium jest najlepszym sposobem na to, aby raz na zawsze pozbyć się zobowiązania finansowego, jakim jest kredyt frankowy. Jeśli nadal się wahasz, pomyśl o tym, że już za kilka miesięcy możesz dołączyć do grona osób, w przypadku których kredyt CHF został unieważniony. Taka perspektywa brzmi bardzo kusząco, prawda? A wystarczy znaleźć dobrą kancelarię i zdecydować się na złożenie pozwu przeciwko Millenium!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *