Poznaj nowe narzędzie do rozliczania podatku od kryptowalut

Poznaj nowe narzędzie do rozliczania podatku od kryptowalut

Każdego roku, inwestujący w kryptowaluty stają przed zadaniem rozliczenia podatku od Bitcoina i innych kryptowalut, które przyniosły zysk lub straty w danym okresie rozliczeniowym. To obowiązek, którego spełnienie budzi wiele wątpliwości, zwłaszcza wśród osób początkujących. Jak obliczyć podatek od kryptowalut? Ile wynosi podatek od Bitcoina? Kiedy należy zapłacić podatek od kryptowalut? To tylko niektóre z pytań zadawanych sobie przez inwestorów kryptowalutowych. Na szczęście istnieją pomocne narzędzia, które ułatwiają rozliczanie kryptowalut i obliczanie podatku w sposób automatyczny.

Opodatkowanie kryptowalut w Polsce. Kiedy należy zapłacić podatek od kryptowalut? Ile wynosi podatek bitcoin?

Przepisy w odniesieniu do kryptowalut bywały zmienne, czego skutkiem są pojawiające się wątpliwości, jak choćby to, czy kryptowaluty podlegają ustawie o podatku VAT, czy trzeba od nich odprowadzać podatek PCC, czy też obejmuje je podatek dochodowy? A dalej, czy podatek należy odprowadzać za każdym razem, gdy dokona się sprzedaży kryptowalut?

Odpowiedź jest prosta: w Polsce obowiązuje podatek od kryptowalut w wysokości 19% od podstawy opodatkowania, który trzeba rozliczyć w corocznym zeznaniu PIT. Odpowiednim drukiem jest PIT-38, który należy złożyć w adekwatnym urzędzie skarbowym, w standardowym terminie do końca kwietnia.

Aby ułatwić wypełnianie tego dokumentu powstało intuicyjne narzędzie do obliczania podatku od kryptowalut, które znajdziesz na stronie https://pitkrypto.pl Wystarczy dokonać bezpłatnej rejestracji i wybrać odpowiedni plan subskrypcji, by móc korzystać z dostępnych funkcjonalności.

Jak obliczyć podatek od kryptowalut – narzędzie od pitkrypto

Podatek od kryptowalut oblicza się od dochodu, czyli przychodu ze sprzedaży kryptowalut pomniejszonego o koszty uzyskania przychodu. Jeśli masz wątpliwości co zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu od kryptowalut, najlepiej poradzić się biura rachunkowego lub kancelarii podatkowej specjalizującej się w rozliczaniu podatku od kryptowalut. Możesz także odwiedzić stronę https://podatkikryptowaluty.pl/ i dowiedzieć się nieco więcej o opodatkowaniu kryptowalut w Polsce.

Wszelkie obliczenia najłatwiej wykonać wykorzystując narzędzie od pitkrypto – unikniesz w ten sposób pomyłek, a co więcej będziesz mógł monitorować wysokość należnego podatku w ciągu roku podatkowego importując poszczególne dane transakcyjne. Taka obserwacja pomoże Ci podjąć korzystne decyzje inwestycyjne i przygotuje Cię na powstające zobowiązanie podatkowe.

Na stronie narzędzia znajdziesz również serię poradników przybliżających Ci tematykę opodatkowania kryptowalut w Polsce, dzięki czemu swobodniej będziesz poruszać się po świecie kryptowalut – https://pitkrypto.pl/poradniki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *