pieniądze

Pożyczasz tysiąc, a oddasz dwa. Uważaj na pożyczki!

Szczególnie w czasie przedświątecznym, zewsząd napływają do nas oferty zaciągnięcia pożyczki. Obiecują nam brak opłat, brak oprocentowania czy długi termin na zwrot pieniędzy. Na takie reklamy i oferty ostro zareagowało Ministerstwo Finansów. W praktyce roczna stopa oprocentowania takich pożyczek często przekracza nawet tysiące procent.

Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz!

Jak donosi serwis lex.pl niedługo rozpocznie się akcja pod hasłem „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz!” zorganizowana przez m.in. Bankowy Fundusz Gwarancyjny, Komisję Nadzoru Finansowego, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Sprawiedliwości, Narodowy Bank Polski, Policję oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Bohaterem kampanii jest osoba, która przed świętami zdecydowała się na zaciągnięcie pożyczki w wysokości czterech tysięcy złotych. Na stronie internetowej kampanii www.zanim-podpiszesz.pl można śledzić, jak każdego dnia rośnie jej dług.

Okazuje się, że firmy lichwiarskie nie przestrzegają maksymalnego nominalnego limitu oprocentowania pożyczek, który wynosi obecnie 12 procent. Na skutek zaciągnięcia takiej pożyczki, wiele rodzin traci swój cały majątek, a nawet i dach nad głową. Dzieje się tak, ponieważ takie podmioty nie są objęte nadzorem KNF, a nawet nie muszą mieć licencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *