konferencja naukowa

Prawnicy w sieci – konferencja naukowa

Dnia 9 maja odbyła się na Wydziale Prawa i Administracji konferencja naukowa zatytułowana „Prawnicy w sieci”, organizowana przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Katowice.

Było sporo o promocji, public relations, wirtualnych światach, itd.

Wydarzenie rozpoczął pan Krystian Dudek, który w czasie prelekcji „PRawdziwy PR: Czy PRawnicy potrzebują PR-u?” przedstawił chyba wszystkie zalety wykorzystywania public relations w działalności kancelarii.

Ponadto, oprócz pytań i dyskusji była możliwość wygrania nagród książkowych. W następnym punkcie agendy pani Agnieszka Stach z portalu e-prawnik.pl, która wyczerpująco przedstawiła zagadnienie udostępniania wiedzy eksperckiej online, zaprezentowała również nową usługę, która niedługo zagości na portalu e-prawnik.pl.

Po przerwie wystąpił kolejny gość – Jakub Nagórski, z agencji kreatywnej „Kręci się!”, przeprowadził on certyfikowane szkolenie z personal brandingu, które było bardzo profesjonalne ale jednocześnie luźne i przyjazne studentom.

Kolejnym zaproszonym był pan Łukasz Chmielniak z portalu bialekolnierzyki.com.pl. Można powiedzieć, że cała prelekcja pana adwokata, będącego jednocześnie seniorem ELSA Katowice, była jednym wielkim casusem, ukazującym jak za pomocą mediów społecznościowych można wypromować i wynieść na szczyt swoją kancelarię.

Po kolejnej przerwie na stałe przenieśliśmy się w wirtualny świat za sprawą dwóch wystąpień dotyczących Second Life. Pierwszym prelegentem była pani Joanna Bogacz z Podex Exchange, która w przystępny sposób nie tylko zaprezentowała nam wirtualną rzeczywistość w której prawnik może otworzyć swoją siedzibę i mieć z tego korzyści, ale też udzieliła wskazówek jak to zrobić.

Drugą osobą opowiadającą o Second Life, i jednocześnie zamykającą Konferencję, był pan Maciej Jankowski, który bardzo zwięźle przedstawił nam zagadnienia dotyczące mechanizmów współdziałania między wirtualnym światem a rzeczywistym, poruszając między innymi problem wymiany walut i różnicy w systemach prawnych.

Konferencję zdecydowanie można uznać za udaną. Dla tych osób, które nie miały sposobności wziąć w niej udziału, mamy pocieszającą wiadomość: z pewnością odbędzie się jej następna edycja!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *