prawo spadkowe łódź

Prawo spadkowe w Łodzi. Pomoc adwokata na wielu płaszczyznach

Prawo spadkowe stanowi obszerny dział prawa cywilnego, który reguluje stosunek do praw oraz obowiązków majątkowych po śmierci danej osoby. Szeroko rozumianą obsługą prawa spadkowego zajmują się m.in. kancelarie adwokackie. Realizują one swoje zadania większości ośrodków miejskich w Polsce. Pracownicy Kancelarii Adwokackiej Florczak-Keller i Wspólnicy wyspecjalizowali się w obsłudze każdej kwestii związanej ze złożoną problematyką, jaką jest prawo spadkowe. Łódź to miasto, w którym mieści się siedziba Kancelarii. Spektrum oddziaływania firmy wykracza jednak znacznie dalej – oferta jest bowiem skierowana dla osób w całym kraju.

Prawo spadkowe w Łodzi. Specjalistyczne podejście do każdej sprawy

W prawie polskim kwestie powiązane ze sprawami spadkowymi znajdują swoje uregulowanie w przepisach kodeksu cywilnego. Prawo spadkowe opisane jest szczegółowo w księdze nr 4. Nie oznacza to jednak, iż jest to jedyny akt prawny, poruszający omawianą tematykę. Przedmiotem prawa spadkowego są także przepisy prawa podatkowego. Szczególne uzasadnienie mają w tym kontekście zapisy zawarte w ustawie o podatku od spadków i darowizn. W tym akcie prawnym określono m.in. zasady nabywania spadku przy dziedziczeniu ustawowym, otrzymanie zapisu windykacyjnego bądź zwykłego czy postępowanie roszczenia o zachowek.

Skomplikowany stan prawny powoduje wiele nieścisłości, z którymi osoba pierwszy raz stykająca się z prawem majątkowym może mieć duży problem. Brak znajomości prawa może skutkować powstaniem niekorzystnych dla osoby zainteresowanej skutków prawnopodatkowych. Wyspecjalizowana grupa adwokatów i radców prawnych z Łodzi pomoże w wypracowaniu takich kroków, które będą zmierzały do osiągnięcia zadowalającego rezultatu związanego ze spadkiem. Wykwalifikowani pracownicy podejmują się także specjalistycznych zadań dotyczących spraw stwierdzenia nabycia spadku. W takich przypadkach nierzadko pojawiają się wątpliwości co do podstawy powoływania spadkobierców. W niektórych sytuacjach bowiem spadkodawca może pozostawić testament w formie ustnej, co rodzi dodatkowe komplikacje.

Więcej: Sprawy spadkowe – Łódź.

Pomoc adwokacka na wielu płaszczyznach prawa spadkowego

Dla klienta kancelarii będzie zatem ważne, aby specjaliści pracujący w tej instytucji nie byli jedynie wąsko wyspecjalizowaną grupą osób. Niebagatelne znaczenie ma wiedza oraz doświadczenie w sprawach dotyczących szerokiego prawa spadkowego. Szczególnie częstym postępowaniem toczącym się w ramach spadkobrania jest postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku. Jest to proces, który ma na celu jednoznaczne stwierdzenie, kto nabywa prawa dotyczące dziedziczenia spadku po danym spadkodawcy.

Postanowienie zapada po przeprowadzeniu rozprawy w sądzie właściwym wedle ostatniego miejsca zamieszkania zmarłego. Istnieje również możliwość uzyskania stwierdzenia nabycia stwierdzenia nabycia spadku przed notariuszem, choć nie we wszystkich przypadkach. Kancelaria Adwokacka współpracuje z świetnymi notariuszami, dzięki czemu klienci korzystający z naszych usług mogą sprawnie i bezproblemowo zrealizować wszystkie formalności dotyczące tej materii w wielu miastach w Polsce. Współpraca na linii notariusz-klient jest możliwa wyłącznie w prostych przypadkach spadkowych, w których nie istnieją żadne przesłanki wskazujące na wątpliwości co do dziedziczenia majątku po spadkodawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *