prawo

Sala rozpraw – jak się na niej zachować?

Sala rozpraw zdecydowanie jest jednym z miejsc, na których zachowanie może przynieść ogromne konsekwencje w przyszłości, zarówno pozytywne, jak i negatywne, które zadecydują o jej wyniku. Nie da się zaprzeczyć temu, że jest to jedno z pomieszczeń, w których może złapać ogromny, przerażający stres, mający wpływ na zachowanie osób, które się tam znajdują. To jak zachowujesz się na sali rozpraw ma znaczenie. Istnieje szereg zasad, których należy przestrzegać. Złamanie ich może się wiązać z karami. Wszystkie z nich należy znać, dlatego dobrym pomysłem jest przestudiowanie ich przed samą rozprawą. Sprawdź, które z zachowań nie są pożądane na sali rozpraw. Co powinieneś robić, a od czego należy się powstrzymać za wszelką cenę?

Oczywiste nieoczywistości

Prawdopodobnie każde z poważniejszych miejsc ma tak oczywiste zasady, które w praktyce nie dla każdego stają się czymś, na co wpadliby od razu. Jedną z najważniejszych zasad jest ta, aby na salę rozpraw nie przyprowadzać zwierząt, nie jest istotnym czy posiadasz malutkiego kota czy wielkiego psa, ani jedno ani drugie nie jest mile widziane w sądzie. To samo tyczy się ostrych lub takich mogących stanowić zagrożenie przedmiotów. Pod żadnym pozorem nie powinny być one wnoszone na salę rozpraw. Sami uczestnicy rozprawy przed jej rozpoczęciem muszą przejść kontrolę przez bramki, podczas której zostanie dokładnie sprawdzone czy nie wnieśli niepożądanych przedmiotów takich jak broń, amunicja. Są to zasady, które wydają się być jasne dla wszystkich, jednak nie zawsze wygląda to w ten sposób. Wybierając się do sądu powinieneś wziąć tylko kilka najważniejszych rzeczy, aby nie zostać uznanym za kogoś, kto stanowi zagrożenie.

Podstawowe zasady

Jednymi z podstawowych zasad, których należy przestrzegać, jeśli mowa o wizycie w sądzie są oczywiście odpowiedni ubiór oraz posiadanie dowodu tożsamości oraz wezwania. Jeśli chodzi o strój, na który powinieneś się zdecydować, zwróć szczególną uwagę na to, aby był on schludny oraz elegancki. Jeśli decydujesz się na koszulę, nie rozpinaj jej guzików. Do tego miejsca nie powinno się także zakładać spodenek, w przypadku pań w upalne dni najlepiej jest zdecydować się na elegancką spódnicę lub sukienkę. Jaskrawe kolory również nie są tam podejrzane, najlepiej zdecydować się na te neutralne. Jeśli chodzi o dowód osobisty, jest on niezbędny, aby można było potwierdzić tożsamość uczestnika. Wezwanie pomoże Ci w znalezieniu odpowiedniej sali, a także sygnatury sprawy.

Inne reguły

Poza wyżej wymienionymi regułami, których należy przestrzegać w szczególności, istnieją jeszcze inne. Jedną z nich jest ta, która mówi o tym, aby po wejściu na salę rozpraw powiedzieć ,,dzień dobry’’. Nie powinieneś wchodzić z czapką na głowie, wnosić picia ani jedzenia oraz żuć gumy. Telefony komórkowe powinny być wyłączone. Gdy Sąd wchodzi, wychodzi, bądź zwraca się do Ciebie, powinieneś wstać. Zwracając się do niego należy używać sformułowania ,,Wysoki Sądzie’’. Sala rozpraw to miejsce, w którym Sąd powinien mieć okazany należny szacunek, nie przerywaj, nie przekrzykuj, zachowaj wszelkie zasady kultury. Co najważniejsze, zawsze cierpliwie oczekuj na swoją kolej. Jeśli czeka Cię pierwsza rozprawa w sądzie, warto zapytać w kancelarii prawnej, z której usług korzystasz o to, jakie jeszcze zachowania są niepożądane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *