parkowanie

Strefa płatnego parkowania – bez mandatu

Dzisiaj wchodzą w życie dwa ważne dla kierowców rozporządzenia Ministra Transportu z 23 września i 3 października 2013r. wiążące się ze strefami płatnego parkowania.

Dotychczas w ruchu drogowym obowiązywały znaki: strefa parkowania i koniec strefy parkowania.

Nazwy dość mylące, biorąc pod uwagę, że za postój najczęściej trzeba było uiścić opłatę. Kto o tym nie pamiętał, musiał zapłacić opłatę dodatkową, a nawet mandat od Policji lub Straży Miejskiej.

Po zmianie spotkamy się już ze znakami: strefa płatnego parkowania (D-44) oraz koniec strefy płatnego parkowania (D-45).

Jeśli chodzi o pierwszy znak, to odnosi się on do stref, w których jest pobierana opłata za postój. Jednakże, dotyczy ona tylko pojazdów samochodowych, a nie np. motocykli i może być pobierana tylko w dni robocze w określonych na znaku godzinach lub całodobowo.

Poza tym na znaku D-44 będzie określony sposób wnoszenia opłaty- jako parkometr, bilet lub karta zegarowa. W razie nieuiszczenia odpowiedniej opłaty, od kierowcy samochodu zarząd lub zarządca drogi pobierze tylko opłatę dodatkową, która nie może przekroczyć 50 zł.

Strefa płatnego parkowania – bez mandatu
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *