policja

Ubezpiecz się od mandatu

Coraz więcej firm oferuje ubezpieczenie od… mandatów drogowych. Brzmi jak żart? Bynajmniej, to zupełnie poważny biznes zdobywający w Polsce coraz większą popularność. W naszym kraju jest około 17 milionów kierowców. Ponad milion z nich otrzymuje raz lub więcej razy w roku mandaty. Stąd pewne firmy wpadły na pomysł ubezpieczenia od tej formy karania kierowców niestosujących się do przepisów ruchu drogowego.

Najtańsze ubezpieczenie kosztuje już 35 złotych płatnych raz w miesiącu. Obejmuje ono zapłatę mandatu do kwoty 100 zł. A to tylko wersja podstawowa. W wersji prawdopodobnie dla piratów drogowych możemy zapłacić miesięcznie nawet 300 złotych – w tym wypadku granic wysokości mandatu, które pokrywa ubezpieczenie praktycznie nie ma.

Głosy wśród kierowców są podzielone. Jedni są pomysłem zachwyceni, inni pełni obaw. Wszak tych ubezpieczeń nie oferuje żadna renomowana firma ubezpieczeniowa, a spółka z ograniczoną odpowiedzialnością( w takiej formie działa największa tego typu firma w Polsce). Za granicą tego typu działalność prowadzona już jest m.in. w Danii. Czy przyjmie się także u nas?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *