fotoradar

Więcej fotoradarów na polskich drogach

14 sierpnia bieżącego roku na polskich drogach rozpoczął się montaż nowych fotoradarów administrowanych przez Głównego Inspektora Transportu Drogowego.

Już pod koniec przyszłego tygodnia ma działać 15 nowych urządzeń tego typu, zaś do końca roku liczba fotoradarów zwiększy się o 300. Więcej fotoradarów na polskich drogach

Najwcześniej nowych fotoradarów można się spodziewać w miejscowościach takich jak: Horbów, Knurowiec i Trzcianka pod Wyszkowem, Ostrożne, Rogoźnica i Kobylany, Siedlce, Szumowo, Wólka Dobryńska, Zambrzyce oraz Zambrów. Nie zabraknie ich także w stolicy, a konkretnie pojawią się przy ul. Pułkowej i Al. Stanów Zjednoczonych.

Lokalizacja nowych fotoradarów nie jest przypadkowa. Obszary te zostały wybrane po dokładnej analizie. Zwykle są to miejsca, w których kierowcy niestosujący się do przepisów ruchu drogowego stanowią zagrożenie dla dzieci wracających ze szkoły.

Fotoradary pojawiające się na polskich drogach są zdecydowanie nowocześniejsze od tych, które spotkać mogliśmy dotychczas. Wykonane przez nie fotografie dzięki łączności bezprzewodowej bezpośrednio trafiają do Centralnego Systemu Przetwarzania w GITD. Jednocześnie pozwalają one na rejestrację prędkości pojazdów nadjeżdżających i odjeżdżających w zakresie od 20 km/h do 250 km/h.

Obecnie na polskich drogach znajduje się około 800 fotoradarów, ale tych administrowanych przez Głównego Inspektora Transportu Drogowego jest tylko 75. Pozostałe fotoradary, znajdujące się na terytorium Polski, pozostają w posiadaniu straży gminnych i wiejskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *