grill

Gdzie wolno lub nie wolno grillować?

Wraz ze wzrostem temperatury i miejmy nadzieję definitywnym końcem zimy, wiele osób wyciągnęło zakurzony sprzęt do grillowania, rozglądając się wokoło za miejscem na spędzenie miło czasu ze znajomymi lub rodziną, lub jednymi i drugimi.

Gdzie jednak można grillować, a gdzie nie?

Teoretycznie można grillować na balkonach, chyba, że zabrania tego regulamin spółdzielni. Jednak zadymianie sąsiadów i gwar dochodzący z naszej części posesji nawet, gdy powyższy akt tego nie przewiduje, może zakończyć się wezwaniem Straży Miejskiej lub Policji, a ta przyjemność może kosztować do 500 złotych.

A co z parkami? Podobnie jak powyżej, wszystko zależy od regulaminów. Jeżeli zabrania on tego rodzaju spędzania wolnego czasu, niestety pozostaje to uszanować, chyba, że chcemy ryzykować mandatem.

Z kolei w lasach powinno się grillować tylko w wyznaczonych przez nadleśnictwo do tego miejscach. Oznacza to niestety, że najbezpieczniej, najprzyjemniej, a biorąc pod uwagę ewentualne grzywny też najtaniej, jest zrobić grilla na własnej działce, ogrodzie itd.

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że przepisy pójdą z duchem czasu i albo powstanie więcej miejsc, gdzie będzie wolno grillować, albo chociaż przestaną grozić za to mandaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *