prawnik

XVII Dni Edukacji Prawniczej

W dniach 18 – 20 listopada 2013 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbędą się pod patronatem PrawoProsto.pl. Projekt organizowany jest corocznie od 1997 r. przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA w 16 miastach w Polsce. Wydarzenie skierowane jest do studentów, podejmujących wybory dotyczące studiów i przyszłego życia zawodowego. Mają na celu ukazanie realiów, jakie napotkają na swej drodze po ukończeniu studiów prawniczych, jak również zdobywanie i rozwijanie umiejętności potrzebnych w ich trakcie oraz w przyszłej pracy zawodowej.

By to osiągnąć, organizatorzy zapraszają przedstawicieli zawodów prawniczych, którzy na spotkaniach opowiadają o swojej pracy, możliwościach zatrudnienia i perspektywach, jakie daje ukończenie określonej aplikacji, bądź wybranie innej ścieżki kariery, a także organizują różnorodne warsztaty i szkolenia prowadzone przez profesjonalistów, które mają na celu poszerzenie umiejętności praktycznych.

Dni edukacji Prawniczej to szansa zapoznania się z nowymi trendami rozwoju prawa, poznania możliwości wykorzystywania socjologii, retoryki, psychologii czy ekonomii w pracy prawnika.

Do podstawowych filarów przedsięwzięcia należą:

  • prezentacje zawodów prawniczych;
  • prezentacje firm prawniczych i konsultingowych;
  • prezentacje programów praktyk i stypendiów zagranicznych;
  • profesjonalne warsztaty i szkolenia.

Podczas trzech dni zainteresowani będą mieli okazję wysłuchać konferencji m.in. Prezydenta Miasta Gdańsk Pawła Adamowicza, Prezesa Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku Zdzisława Kostki, Syndyka Amber Gold mec. Józefa Dębinskiego, Dyrektora Krajowej Szkoły Administracji Publicznej Jana Pastwę czy Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *