prawnik

XVII Dni Edukacji Prawniczej

W dniach 18 – 20 listopada 2013 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbędą się pod patronatem PrawoProsto.pl. Projekt organizowany jest corocznie od 1997 r. przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA w 16 miastach w Polsce. Wydarzenie skierowane jest do studentów, podejmujących wybory dotyczące studiów i przyszłego życia zawodowego. Mają na celu ukazanie realiów, jakie napotkają na swej drodze po ukończeniu studiów prawniczych, jak również zdobywanie i rozwijanie umiejętności potrzebnych w ich trakcie oraz w przyszłej pracy zawodowej.

By to osiągnąć, organizatorzy zapraszają przedstawicieli zawodów prawniczych, którzy na spotkaniach opowiadają o swojej pracy, możliwościach zatrudnienia i perspektywach, jakie daje ukończenie określonej aplikacji, bądź wybranie innej ścieżki kariery, a także organizują różnorodne warsztaty i szkolenia prowadzone przez profesjonalistów, które mają na celu poszerzenie umiejętności praktycznych.

Dni edukacji Prawniczej to szansa zapoznania się z nowymi trendami rozwoju prawa, poznania możliwości wykorzystywania socjologii, retoryki, psychologii czy ekonomii w pracy prawnika.

Do podstawowych filarów przedsięwzięcia należą:

  • prezentacje zawodów prawniczych;
  • prezentacje firm prawniczych i konsultingowych;
  • prezentacje programów praktyk i stypendiów zagranicznych;
  • profesjonalne warsztaty i szkolenia.

Podczas trzech dni zainteresowani będą mieli okazję wysłuchać konferencji m.in. Prezydenta Miasta Gdańsk Pawła Adamowicza, Prezesa Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku Zdzisława Kostki, Syndyka Amber Gold mec. Józefa Dębinskiego, Dyrektora Krajowej Szkoły Administracji Publicznej Jana Pastwę czy Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego.

XVII Dni Edukacji Prawniczej
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *