telefon

Zapłacimy mniej za połączenia telefoniczne

Zapłacimy mniej za telefon. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wraz z operatorami telekomunikacyjnymi osiągnęli niewątpliwy sukces. W trybie umów handlowych, po raz pierwszy w historii polskiego rynku nastąpi obniżka stawek MTR – poinformowała dziś ,,Gazeta Prawna” Okazało się, że negatywne prognozy się nie sprawdziły i dzięki uporowi Magdaleny Gaj i chęci kooperacji operatorów udało się wdrożyć niższe stawki za połączenia w rynku hurtowym. Cała sprawa jest dość skomplikowana. W telegraficznym skrócie, Prezes wydała 14 grudnia decyzję, która miedzy innymi przewidywała dobrowolne wdrożenie niższych stawek przez operatorów na podstawie aneksów do obowiązujących umów.

Sytuację oceniam jako niezwykle korzystną dla całego rynku telekomunikacyjnego. Cieszę się, że porozumienia zwarte zostały na zasadzie umów handlowych, a nie jak było do tej pory na podstawie decyzji administracyjnych. Dzięki temu działalność przedsiębiorców telekomunikacyjnych oparta będzie na pewnych podstawach, gwarantujących stabilność prowadzenia działalności gospodarczej – skomentowała dla ,,Gazety Prawnej” Prezes Magdalena Gaj.

Jaki skutek będzie to miało dla konsumentów i przedsiębiorców? Będzie ich obowiązywała ta sama stawka u wszystkich operatorów sieci telekomunikacyjnych, bowiem znika asymetria w zakresie stawek hurtowych. Ma wpłynąć to między innymi na konkurencyjność na polskim rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *