Wygrane sprawy o kredyty frankowe

Jaka kancelaria dla frankowiczów?

Osoby, kuszone promocyjnymi warunkami, często decydowały się na kredyt we frankach szwajcarskich. Po latach okazało się, że to pułapka, z której trudno się wydostać. W październiku 2019 roku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok, który dał nadzieję frankowiczom w walce o uznanie swoich racji z bankami. Natomiast nie unieważniał konkretnych klauzul w umowach bankowych, a tym samym nie dawał podstaw do automatycznego rozwiązania bądź odfrankowienia kredytu. Jedyna szansa to droga sądowa, a w takiej sytuacji potrzebna jest pomoc prawna. Jaka kancelaria dla frankowiczów okaże się dobra i skuteczna? Odpowiedź w tym poradniku.

Pełnomocnicy pilnie poszukiwani

Decyzję TSUE należy uznać za przełomową. Z pewnością daje impuls do lawiny pozwów. Jednocześnie sprawia, że istnieje duże zapotrzebowanie na specjalistyczną i kompleksową obsługę spraw kredytowych oferowaną przez kancelarie frankowe, np: https://kancelaria-kfk.pl/publikacje/kancelaria-dla-frankowiczow/. Warto pamiętać, że nie każdy adwokat ma doświadczenie, ale i odpowiednią wiedzę, aby poprowadzić efektywnie tak trudne sprawy. Dlatego też pytanie, jaka kancelaria dla frankowiczów gwarantuje sukces okazuje się wyjątkowo zasadne.

Skuteczna pomoc dla frankowiczów

Nieustannie rośnie liczba firm prawnych proponujących swoje usługi osobom, które zaciągnęły przed laty kredyty we frankach. Jednak nie każda z nich zapewnia rzeczywiście profesjonalną pomoc. Niektórzy klienci narzekają na standard obsługi, szczególnie w kontekście skuteczności działania. Ci, którzy doświadczyli już nieudanej współpracy przestrzegają przed pochopnymi wyborami. W związku z tym należy rzeczywiście dobrze przemyśleć, na jaką kancelarię dla frankowiczów się zdecydować. A znaczenie ma co najmniej kilka kwestii, które warto wziąć pod uwagę.

Podejrzenia powinny już wzbudzić zapewnienia o łatwej wygranej. Niestety, ale sprawy tego typu łatwe do wygrania nie są, ponieważ sektor bankowy ma do dyspozycji kancelarie prawne z najwyższej półki. Walka z tak potężną machiną wymaga specjalistycznej wiedzy, doświadczenia, ale i pewnego sprytu oraz konsekwencji. To spory z dziedziny prawa cywilnego, natomiast o tak zaawansowanym stopniu skomplikowania, że żadna poważna instytucja nie pozwoli sobie na obietnice bez pokrycia. Na sali sądowej może się przecież wiele wydarzyć. Kancelaria prawna oświadczająca, że sprawę o unieważnienie lub odfrankowienie kredytu można bez problemu wygrać jest po prostu niewiarygodna, i od takiej lepiej trzymać się z daleka.

Zobacz: wygrane sprawy o kredyty frankowe.

Doświadczenie to podstawa

Jaka kancelaria dla frankowiczów powinna zwrócić uwagę? Kluczowym czynnikiem wydaje się doświadczenie kancelarii adwokackiej. Niekoniecznie należy sugerować się wyłącznie stażem na rynku, ponieważ każda firma prawna specjalizuje się w innych sprawach. Mija się z celem proszenie o pomoc adwokata ukierunkowanego na kwestie z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, który nigdy nie miał do czynienia z postępowaniami frankowymi. Trudno wtedy liczyć na rzeczywiście fachowe podejście ze względu na stopień skomplikowania sporów między bankiem a frankowiczami – one wymagają opracowania indywidualnej i dobrze przemyślanej strategii procesowej.

Dlatego należy się przyjrzeć stażowi pod kątem doświadczenia w sprawach o kredyty w obcej walucie. Znaczenie ma zatem zarówno liczba dotychczas prowadzonych postępowań tego typu, jak i (przede wszystkim) ich rezultaty. Koniecznie trzeba o to zapytać. Ważna jest np. suma kapitału odzyskanego dla frankowiczów, ale i skuteczność wynikająca ze stosunku spraw prowadzonych do tych wygranych. Dobrze też dowiedzieć się, czy kancelaria zna bank, który udzielił kredytu. Tak szczegółowe pytania pozwalają wykluczyć niedoświadczone firmy prawne, które w ogóle nie zapewniają wygranej batalii.

Na co zwrócić uwagę podczas szukania kancelarii dla frankowiczów?

Wiele osób może być zaskoczonych, że nawet forma prawna kancelarii ma znaczenie. Adwokaci i radcy prawni mogą pracować wyłącznie w ramach spółki osobowej bądź cywilnej. Inne formy organizacyjne są prowadzone przez ludzi bez wykształcenia prawniczego, których nie obowiązuje stosowanie zasad etyki zawodowej. Lepiej nie ryzykować, ponieważ w ostatnich latach – w związku z dużą falą roszczeń – powstało sporo firm oferujących obsługę prawną tego typu spraw, ale de facto nastawionych na szybkie zarobienie pieniędzy. Ich skuteczność działania pozostawia wiele do życzenia.

Niezwykle istotna okazuje się oczywiście jakość i kultura obsługi. W przypadku kontaktu zdalnego liczy się nie tylko rzeczowość, ale i szybkość udzielonych odpowiedzi. Przy kontakcie osobistym jednym z kluczowych czynników jest niewątpliwie pierwsze wrażenie i poczucie, że dla kancelarii klient to ktoś ważny, więc jego sprawę należy potraktować w sposób indywidualny.

Solidna instytucja prawnicza od razu zabiera się do konkretnych działań. Jednocześnie przekazuje klientowi wszystkie (skomplikowane przecież dla laika) treści w zrozumiałym i prostym języku. Zawsze też powinna być możliwość zadania adwokatowi pytania, czy podzielenia się pewnymi wątpliwościami. Klient nie może także mieć poczucia, że jakieś fakty są przed nim zatajane. Kwestia dobrej komunikacji jest zatem niezwykle istotna.

Najbardziej prestiżowe kancelarie frankowe zlokalizowane są w większych ośrodkach miejskich, i w nich należy szukać rzeczywiście profesjonalnej pomocy. Dlatego nawet lokalizacja jest ważnym aspektem podczas wyboru.

Jaka kancelaria dla frankowiczów? Skuteczna weryfikacja

Obecnie zdecydowanie łatwiej znaleźć odpowiednią kancelarię zajmującą się z sukcesem sprawami frankowiczów, ponieważ można skorzystać z zasobów internetowych. Pomocne są niewątpliwie rankingi czy opinie klientów. Warto też popytać znajomych, czy znają dobrego adwokata, który podejmuje się prowadzenia tego typu sporów.

A na początek dobrze przyjrzeć się przede wszystkim takim aspektom jak:

  • doświadczenie i specjalizacje kancelarii,
  • liczba wygranych sporów o unieważnienie umowy kredytowej lub odfrankowienie,
  • forma organizacyjna,
  • jakość i koszt obsługi.

W każdym razie dochodzenie roszczeń w sporze z bankiem łatwe nie jest, natomiast z pomocą ekspertów można liczyć na wygraną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *