ubezpieczenia społeczne

Odszkodowanie ws. OFE na wokandzie

Już jutro w Sądzie Okręgowym w Warszawie odbędzie się pierwsze posiedzenie na skutek pozwu grupowego o odszkodowanie od Skarbu Państwa za szkodę wyrządzoną przesunięciem większości składek z OFE do ZUS. Sąd zdecyduje, czy taki pozew jest prawnie dopuszczalny. 17 grudnia 2014 r. okaże się, czy proces grupowy ws. OFE będzie toczył się dalej. Jak informuje serwis  lex.pl powodowie czynią zastrzeżenia do nowelizacji z dnia 6 grudnia 2013 roku w zakresie przepisów dotyczących określenia zasad wypłaty emerytur ze środków zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych. Wskazują, iż w praktyce została ograniczona tzw. kapitałowa część systemu ubezpieczenia emerytalnego i pozbawiono członków OFE gromadzonych od 1999 roku oszczędności emerytalnych.

Co ciekawe ta ustawa została zaskarżona przez Prezydenta i Rzecznika Praw Obywatelskich, którzy upatrują w jej postanowieniach niezgodność z Konstytucją RP.

Posiedzenie odbędzie się w budynku Sądu Okręgowego w Warszawie przy Al. Solidarności 127, 17 grudnia 2014 roku, godz. 10:00, sala nr 236.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *